תמיד עדיף פרגולה תלויה

פרגולות

הגדרות טקסט

כמה אנחנו טורחים על מנת שתהיה לנו חלקת נופש קטנה, אין הכוונה לבית מלון או צימר אלא לבית שלנו. הבית הוא המקום אליו אנו חוזרים, זה ממש לא משנה אם הוא בבעלותכם או מושכר, אם הוא בבניין קומות או וילה מפוארת. בסופו של יום עבודה או בזמן אירוח של חברים או משפחה אנו צריכים מקום שבו נוכל לשבת וליהנות בימי הקיץ ובימי החורף גם יחד.

על מנת שזה יקרה ניתן לעשות זאת בכמה אפשרויות, הראשונה לשתול עצי נוי להצללה , פתרון זה לא מתאים בבנייני מגורים או בבתים שכורים, ובכלל זה לוקח המון זמן. פתרון נוסף הוא לבנות פרגולה, יש לזה יתרון שנקבל קירוי אך הוא בעייתי קצת מכיוון שעמודי התמיכה מפריעים לנו במיוחד אם זו מרפסת בבניין מגורים.

לא רק על עמודים

פרגולה תלויה היא פתרון מושלם, במיוחד אם אתם רוצים לנצל את השטח שלכם ביעילות, ככל שתמנעו לשים עמודים או חוצצים מפריעים על רחבת האירוח שלכם הרווחתם. פרגולה תלויה הינה בעלת יתרונות רבים כאשר הבולט שבהם הוא כאמור החיסכון במקום. תארו לכם מרפסת בדירה בבניין שאתם רוצים לארח בה ופתאו יש לכם את העמודים של הפרגולה, הם פשוט מפריעים לכיסאות ולאורחים בכלל. לכן פרגולה תלויה היא פתרון מעולה במיוחד אם יש בעיה של חוסר מקום, בכל מקרה הבחירה בפרגולה תלויה מצטיירת כנכונה ומסיבות רבות. יש מגוון רחב של סוגים וסגנונות לבניית פרגולה תלויה, לרוב הבחירה נעשית על פי תנאי השטח ותקציב.

שיטות לבניית פרגולה תלויה

כאמור פרגולה תלויה משמשת אותנו לקבלת הצללה וקירוי ללא הצורך בעמודי תמיכה, היתרון הגדול הוא החיסכון במקום אולם לבניית פרגולה תלויה יש צורך בקיום מספר אלמנטים אחרת לא יהיה ניתן להתקין את הפרגולה. גם החומר ממנו תיבנה הפרגולה הינו בעל משמעות והוא נגזרת של תנאי הסביבה כגון גובה, גודל וכדומה. יש 4 סוגים עיקריים של פרגולות תלויות כאשר הראשונה והנפוצה ביותר היא פרגולה תלויה מאלומיניום, הסיבה שרבים מעדיפים אותה היא שהאלומיניום קל משקל וניתן לבנות פרגולה תלויה בגודל גדול, בנוסף העמידות והשרידות של האלומיניום היא רבת שנים וכלל אין צורך לטפל ולתחזק אותה, לעומת זאת פרגולה תלויה מעץ חייבת טיפול תקופתי שוטף על מנת לשמר אותה וליהנות ממנה לשנים ארוכות, כל עוד זו פרגולה רגילה על עמודים הטיפול והשימור עדיין סבירים אולם פרגולה שנמצאת באוויר הטיפול בה קשה הרבה יותר. סוג נוסף של פרגולות הוא הפרגולות מברזל, אלו אמנם עולות יחסית פחות מאלומיניום ומחירן מתקרב יותר לאלו מעץ אך גם לברזל חייבים לבצע טיפול ולמנוע חלודות, חלודה שלא מטופלת עלולה להביא לקריסת הפרגולה שלכם. הסוג האחרון שאינו נפוץ בקרב פרטיים ונוכל לראות אותם יותר בבתי עסקים, מפעלים וקניונים היא פרגולה תלויה מזכוכית, מראה מושלם עם קווי ם נקיים אך יקר ולא שימושי בבתים.

 

באדיבות - חצרות המומחים לפרגולות תלויות

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!