הגדילו את השטח לאירוח

פרגולות

הגדרות טקסט

פרגולות אלומיניום תלויות הפכו בשנים האחרונות להיות נפוצות יותר ויותר בבתים פרטיים, במרפסות ובבנייני מגורים, יש מגוון גדול של סגנונות ועיצובים של פרגולות אלומיניום תלויות שמשלבות אלמנטים וחומרים שונים. למעשה אין גבול ליצירתיות. אם אתם אומרים לעצמכם פרגולות אלומיניום תלויות ומדמיינים את אותה פרגולה מוכרת שתלויה מעל וצורתה כמסגרת ענקית שבתוכה תחומים סרגלי אלומיניום אז זה בסדר אבל לא רק.

העיצוב שבעיצוב

עולם העיצוב אינו נח וכך גם כאשר מתכננים פרגולות אלומיניום תלויות. שלל האפשרויות אינו מוגבל והעיצובים מדברים בעד עצמם. אם בעבר הלא רחוק פרגולות אלומיניום תלויות היו מסגרת שתפוסה עם כבלים לקיר תומך וההצללה הייתה סרגלי אלומיניום הרי שהיום הקונספט נשאר אבל לצורך קירוי משלבים חומרים נוספים כגון עץ, פלסטיק, פוליגל ועוד. בנוסף על כך סוגי הפרופילים שבשימוש מאפשרים יצרת פרגולות אלומיניום תלויות מדהימות גם מבחינה אסטטית ועיצובית וגם מבחינה טכנולוגית, שילוב של שבסבות הצללה מכאניות או חשמליות מקלות מאוד על השימוש בפרגולות ואף מאפשרות לנו לשלוט על כמות האור והאוויר שיחדור ממעל. היתרון הגדול לעומת פרגולות עץ שהבלאי מאוד נמוך, ובעץ אין דרך לשנות את הקירוי אלא מחליטים בהתקנה אם הפרגולה תישאר מאווררת או אטומה למים. לכן בפרגולות אלומיניום תלויות ניתן לשלב או סרגלי הצללה קבועים או סרגלים נעים.

בחירת פרגולה מתאימה

למעשה אין כזה דבר פרגולה מתאימה, ניתן להתאים כמעט הכול אולם יש כאלו שמתאימת יותר וכאלו שפחות. על מנת לבחור את המתאים ביותר מומלץ לשלב בתהליך התכנון מהנדס בנוסף על המעצב מכיוון שמעצב יכול לרצות דבר מה מסוים שמבחינה הנדסית אולי לא אפשרי. תהליך התכנון חייב להישקל בכובד ראש אפילו יותר מאשר בחירת אנשי הביצוע, תכנון לקוי עלול להביא לאסון חס וחלילה לעומת תכנון נכון שיישאר איתכם לשנים רבות וארוכות. את הבחירה יש כאמור לבצע עם בעל מקצוע מיומן, חלק מהמרכיבים בבחירת פרגולות אלומיניום תלויות הם ראשית כל הקיר אליו עתידים להתחבר, קיר בטון מן הסתם יהיה שונה באופי העיגון אליו מקיר בלוקים וכדומה, לאחר שבחנתם את סוג הקיר יש לחשב את העומסים שהם מושפעים מהגודל של הפרגולה, ככל שהיא גדולה יותר היא תהיה בעלת משקל כבד יותר ואז יהיה צורך ביותר כבלי תמיכה. אם תבחרו בפרגולה עם קירוי קבוע או קירוי אטום למים קבוע הרי שכאן תוכלו לבחור ממגוון גדול של חומרי ם שישמשו לצורך הקירוי, אולם אם תבחרו בקירוי משתנה כלומר שתהיה לכם שליטה על השלבים קחו בחשבון שזה מייקר את העניין אולם תחסכו המון בעלויות והוצאות נלוות של הפרגולה מכיוון שתוכלו לשלוט על כמות האוויר שתיכנס ממעל או על כמות האור שיחדור. פרגולות אלומיניום תלויות למעשה מקלות עלינו את החיים גם מבחינת התחזוקה, פשוט לא צריך אותה כי אלומיניום עמיד לשנים רבות.

 

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!