פתרונות הצללה קבועים או זמניים?

פרגולות

הגדרות טקסט

אחד הדברים שאנו חייבים שיהיה לנו בימי הקיץ החמים הוא צל!, הצל מאפשר לנו לשהות בים, בפארק או בכול מקום שנרצה גם אם השמש קופחת עלינו ממעל בעצמה חזקה. לרוב אם בחרנו בפתרונות הצללה מכול סוג שהו דעו כי אנו מורידים את הטמפרטורה ב 15 אחוז לפחות. יש מגוון רחב של פתרונות הצללה כאשר לרוב הם מתחלקים ל 2 סוגים עיקריים פתרונות הצללה קבועים וזמניים.

אם אתם רוצים פתרון הצללה איכותי, עמיד שיישאר לשנים רבות סביר להניח כי תבחרו בהתקנה קבועה. אולם אם אתם רוצים פתרונות שיאפשרו לכם פריסה וקיפול של ההצללה שיתאימו לשימוש כמו אירועים בטבע וכדומה כאן יש גם לא מעט אפשרויות. בסופו של יום בבואכם לבחור את ההצללה שלכם עליכם לוודא שאותם פתרונות הצללה שתבחרו אכן יתנו לכם מענה.

סוגים וסגנונות של פתרונות הצללה

כאמור יש מגוון סגנונות ופתרונות הצללה כאשר ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בייעוד ובאופן ההפעלה שלהם. לעתים הצללות אלו יהיו קבועות ולעתים זמניות כלומר ש/ניתנות להקמה ופירוק.

להלן רשימה חלקית של פתרונות הצללה זמניים:

רשת צל - אחד הפתרונות המהירים ביותר להקמה ופירוק הוא פריסת רשת הצללה על עמודי תמיכה או קשירה שלהן לתומכים קיימים. כמות הצל שנוצרת תלויה בצפיפות הרשת. רשתות אלו הן בעלות הנמוכה ביותר.

אוהל ברזנט - פתרון מעולה ועמיד מאוד הוא הקמת אוהל, מעבר לניידות הגבוהה שלו פתרון זה מאפשר שימוש בו גם בחורף. לרוב הקמת האוהלים משמשת כפתרונות הצללה בעלי טווח ארוך יותר מאשר הרשתות, לדוגמה אוהל ישמש לקירוי למשך עונת החורף ויפורק בתומה.

ביתן הצללה - השם המוכר יותר הוא "גזיבו" ביתנים אלו משמשים כפתרונות הצללה מעולים בפארקים או גינות רחבות ידיים, השימוש העיקרי הינו למנוחה והצללה. יש 2 סוגים של "גזיבו" הקבוע והארעי, הקבוע לרוב יהיה גדול ממדים ומקובל למקומו ואילו הארעי יהיה לרוב קל משקל וניתן לקיפול ואריזה.

להלן רשימה חלקית של פתרונות הצללה קבועים:

פרגולה תלויה - פתרון מושלם ובעל עיצוב ייחודי, פרגולה תלויה גם עושה צל וגם חוסכת מקום רב. להבדיל מקירוי זמני שאותו ניתן להרכיב ולפרק לבד ברוב המקרים את הפרגולה חייב להתקין בעל מקצוע. יש סגנונות ושיטות שונות להקמת פרגולות תלויות, יש חשיבות רבה להתייעץ עם מומחה לפני הקמתה.

מרקיזה | סוכך - אלו אולי אחד מפתרונות ההצללה הוותיקים שיש, אותם סוככים מקובעים למבנה בדופן אחת ומייצרים הצללה מושלמת, יש סוככים קבועים שמפתח ההצללה שלכם פתוח לרווחה ויש כאלו בעלי זרועות שניתן לקפלם ולפתחם במידת הצורך.

פרגולה חשמלית | מכאנית - אחד מהפתרונות הנפוצים ביותר כיום ומהווים פתרון מושלם לקירוי והצללה לכול ימות השנה, גם בחורף וגם בקיץ, הפרגולה המכנית דומה מאוד לחשמלית ונבדלת ממנה במנגנון שמניע את השלבים ומשנה את כיוונם.

במי תבחרו עבור פתרונות הצללה?

כפי שציינו להיות בצל זה חשוב, במיוחד בימים חמים כמו שלנו, ולכן עלינו לבחור מבין פתרונות הצללה שקיימים בשוק, יש חשיבות רבה לבחירה נכונה שתתאים לנו ולצרכים שלנו. כול עוד אתם מתקינים הצללה זמנית תוכלו לבחור או לרכוש בעצמכם את הקירוי ואף להתקינו לבד אולם כאשר מדובר על פתרונות הצללה קבועים כמו פרגולה על סוגיה חשוב מאוד לבחור בבעלי מקצוע עם ותק וניסיון שיבטיחו התקנה איכותית וטובה.

 

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!