לקנות מוכן או להכין לבד?

תאורה

הגדרות טקסט

עיצוב הבית מבדיל אותנו מאחרים, הסיבה לכך היא שכל סגנון או עיצוב למעשה משקפים את בעליו או את העדפותיו העיצוביות. יהיו שיעדיפו עיצוב טכנולוגי חדשני שלרוב מאופיין בגווני הלבן והכסף, יהיו שיעדיפו דווקא את העיצוב הכפרי שלרוב מכיל עץ וצבעי חום שונים.

אמנם כל סוג וסגנון הינם בעלי חלופה ואין קיבעון לכלום אך בחירת גופי תאורה אינה דבר שמקלים בה ראש, גופי תאורה לרוב נבחרים כדי להישאר זמן מה. מי מיוחד בבחירתו אם אנו רוכשים גופי תאורה בחנות, הרי שבחנות אמנם יש מגוון רחב של מוצרים אך מוצרים אלו אינם ייחודיים, יש כאלו אצל אחרים ואחד היסודות בעיצוב הוא להיות מיוחד ושונה. וכאן נשאלת השאלה האם לקנות גופי תאורה מן המוכן או להכין לבד?.

גופי תאורה מן המדף אל הבית

אם אנו רוצים לחסוך בזמן, לחסוך בכאבי ראש ולקבל תמיכה ושירות, סביר להניח כי ניגש לחנות המקומית ונרכוש לנו גופי תאורה לטעמינו לרוב אלו יהיו פריטים מיוחדים לנו אך כנראה או שבאותה חנות או בחנות אחרת יהיו עוד כאלו, אין כלל פסול בעניין, הדבר הגיוני לכל דבר ועניין. לרוב בעל החנות גם ייתן לנו שירות ללא יוצא מן הכלל וללא דופי, גם אם נגלה תקלה סביר להניח כי יחליפו לנו באחר, אולם לא בטוח שמה שנמצא בחנות באמת עונה על הציפיות או על הדרישה שלנו ולכן כנראה נצטרך להכין גופי תאורה לבד ואין כלל חשש בעניין מהסיבה שעידן הלדים הביא איתו מהפך רציני בעולם הנורות וגופי התאורה. יתרון נוסף הוא שניתן לרכוש מנרות עם תבריגים סטנדרטיים ולהתאים אליהם נורות לד שונות.

מנורות עבודת יד, הנאה כפולה

עידן הלדים הביא איתו שינויים רבים, החל מהרגלי הצריכה של החשמל ועד לשינויים של ממש בעיצוב ובניית גופי תאורה. אחד השינויים המהותיים הוא בירידה במספר התאונות עקב התלקחות מנורות, החום הגבוה שהיה נפלט מנורות הליבון העלה את הסיכוי להתלקחות של מנורות לא מתאימות, כיום חל איסור לשימוש בנורות ליבון מעל ל 60 וואט ולנורות הלד צוברות  מיום ליום תאוצה מסיבות רבות, הבולטת בהן היא כמובן החיסכון בעלויות, לד לאורך זמן משתלם יותר בשל הסיבה שיש לו אורך חיים ארוך יותר. יתרן נוסף הוא שיש ללד צריכה נמוכה של חשמל ומכאן שיש יתרון חיסכון כפול, גם בחשמל וגם בהחלפת הנורות. אך כל זה בטל בשישים לעומת העובדה שניתן ליצור ולעצב לב דאת גופי התאורה שלנו, כל חומר גלם אפילו עציץ מפלסטיק יכול לשמש כגוף תאורה, כל עוד אנו מאירים על ידי שימוש בלדים. יש כל כך הרבה אפשרויות עיצוב החל מנורות הלד עצמן חשופות ועד לשימוש עם נייר או ניילון, אין סכנת התלקחות כי לא נפלט חום מהלד ולכן מגוון האפשרויות עצום.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!