לא תמיד צריך להשתולל על מנת לעצב סלון

תאורה

הגדרות טקסט

הבית שלנו הינו מעין כרטיס ביקור, ככל שנקפיד לשלב בו אלמנטים מיוחדים ומעניינים כך הוא יצור יותר רושם ויגרום למבקרים ליהנות ואף להתפעל מהבית כולו. יש לא מעט שמשלבים בעיצוב הבית המון אלמנטים, ביניהם משחקי צבע ואור, עציצים ופרטי ריהוט.

את השילובים השונים מתאימים בעזרת מעצב או מעצבת פנים אולם האלמנטים שהכי מושכים תשומת לב הם נברשות. עוד מימים ימימה נברשות היו אלו שהגדירו את החלל בו הן הותקנו ולא להיפך, אולם הנשפים אולם האורחים ואולם האכילה, אמנם בעבר נברשות היו נפוצות יותר בארמונות, אחוזות ובבתי העשירים סמל סטאטוס ומעמד. כיום ההבדלים היטשטשו ונברשות מותקנות כמעט בכל בית. יש להן יתרון כפול, הראשון כמובן ליצור את האווירה והרושם הנדרש ואילו השני לתת אור בכמה רמות הארה.

נברשות כבדות, לא עוד

הסטיגמה שדבקה בנברשות היא שהן כבדות, מגושמות ומחייבות חללי ענק על מנת להתקין אותם אולם כיום נברשת נמצאת בכל עבר, בין אם זה בסלון או במרפסת, אפילו בפרגולה מתקינים נברשת על מנת לתת נופך מרשים יותר. אם כך נשאלת השאלה איך אפשר היה להסב את אותה נברשת כבדת משקל לפריט עיצוב שניתן להתקנה בכל בית ומקום?. התשובה לכך טמונה בעצם היסוד של חומרי הגלם ממנה בנויות הנברשות, אם בעבר אלו היו קורות עץ מגושמות או קורות ברזל שחייבו גג מאוד מאסיבי הרי שכיום אין צורך עוד להדליק אבוקות או מנורות שמן על מנת להאיר, די בנוריות לד קטנטנות חסרות משקל שיפיקו אור מרשים ובעל נוכחות. היתרון של נורות לד בא לידי ביטוי שאין צורך יותר בחומרים ליצור נברשות שעמידים בפני התלקחות. אסביר: בעבר אמנם היו מדליקים אור על ידי אש, אך נורות הליבון הנפוצות בכל העולם הפיקו אור לזמן רב יותר ויחסית בטוח יותר מאש. אך החיסרון של נורות ליבון הוא שעל מנת ליצור יותר אור יש צורך בצריכת יותר אנרגיה, כלומר אנרגיה יוצרת חום וחום עלול לגרום לשריפה, על כן נברשות עבר היו צרכניות רציניות של חשמל, אולם מאז יצאו לאוויר העולם נורות CFL  חסכוניות שגם צורכות פחות וגם מתחממות פחות ועל כן נברשות די חזרו לאופנה בתצורות קלות משקל ובעלות יתרונות רציניים של חיסכון בצריכת החשמל.

לסיכום

נברשות באשר הן מאפשרות לנו להאיר חללים גדולים, יש להן יתרונות רבים שהבולט בהן הוא האפשרות להתקין מספר רב של נורות ויחד עם זאת להדליק רק חלק מהן, ההפרדה של ההדלקה מתבצעת על ידי חיווט שונה בין קבוצות נורות, המפסקים השונים מאפשרים שליטה על כמות הנורות שידלקו, כן אם אנו מארחים נוכל להאיר יותר לעומת אם אנו בגפינו נאיר פחות על יד הדלקה של פחות נורות בנברשות.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!