ממה נובע המגוון הגדול של סגנונות לחינה

אירועים

הגדרות טקסט

כאשר עורכים את טקס החינה למעשה משחררים את הכלה מחסות הוריה. טקס חינה נחגג בצורות שונות בהתאם לעדות השונות. ההבדלים במנהגים יוצרים את השינויים אולם ההבדלים המשמעותיים ביותר הם בתלבושות לחינה. התלבושות לחינה מסמלים את המסורת, את העדה ואת כל הגלום בה.

על מנת ליצור טקס מושלם ומוצלח המרכיב הבלתי נפרד הוא תלבושות לחינה, ככל שהתלבושות מקוריות יותר כך נצמדים יותר למסורת והטקס מוגדר כמוצלח יותר. ישנם מגוון גדול של תלבושות לחינה כאשר לכל סגנון לכול עדה יש משמעות אחרת ללבוש, לדוגמה אצל התחמנים לבישת חיתול בד על הראש מסמל ברכה לפריון ואילו תכשיטי זהב כבדים באים לסמל את היופי שבזוגיות עם עול המצוות של אישה נשואה.

תלבושות לחינה לא רק ליופי

כאמור יש חשיבות רבה לבחירת תלבושות לחינה, הלבוש מצד אחד מסמל את המסורת ואת המאפיינים של העדה אולם יש משמעות נוספת ליתר הסמלים כגון הצבעים שנבחרים, התכשיטים והעיטורים. לדוגמה ברוב התלבושות לחינה של הכלה השימוש בצבעים כגון כחול, אדום וירוק הוא נפוץ מאוד ומטרתו להקיף את הזוג המיועד החתן והכלה במעטה הגנה מפני עין הרע חשוב לציין כי כל טקס החינה משמש להעברת אנרגיות ומסורת לזוג הצעיר ולכן כחלק בלתי נפרד ממנהגי הטקס הוא לבישת בגדים מסורתיים. תלבושות לחינה לרוב מעטרות לא רק את בני הזוג אלא גם את האורחים כולם, יש לרוב 3 שלבים של תלבושות לחינה אצל הזוג, השלב הראשון הוא המפואר ביותר אולם ככל שמתקרבים לטקס של מריחת עיסת החינה התלבושות מוחלפות והופכות להיות מסורתיות יותר על מנת לציין את המקורות והמסורת המקורית.

מהיכן מביאים תלבושות לחינה

תלבושות לחינה חייבות להיות מתאימות לסוג ולסגנון הטקס שאתם עורכים, לא תרצו לערוך טקס חינה מרוקאי עם תלבושות תימניים ולהפך גם נכון. לכן כאשר אתם ומדים לערוך טקס חשוב שתבחרו בחברה שתפיק לכם אותו, החברה חייבת להיות בעלת ניסיון בהפקת חינות על מנת שתוכל לנהל את הטקס כראוי, יתרה מכך תלבושות לחינה חייבות להיות איכותיות ומסורתיות כאחד, לא תרצו שבמהלך הטקס חוט יפרם או עיטור יקרע, הסיבה היא לא דווקא שזה יצא רע בצילומים אלא יש לזה משמעות רצינית יותר, כל התהליך של החינה מטרתו להעביר חיוביות ואנרגיות טובות לזוג החדש, כל דבר שאינו כולל טוב ואושר או שפע לא יכול להיכלל בטקס, זו גם הסיבה שרק נשים פוריות, נשואות או רווקות יכולות להשתתף בטקס הכנת עיסת החינה. על מנת לבחור את החברה הטובה ביותר עבור תלבושות לחינה או להפקת הטקס בכלל מומלץ לקבל חוות דעת והמלצות עוד לפני שאתם ניגשים לראות אירוע בזמן אמת, לאחר מיכן כאשר אתם מגיעים לאירוע לבחון אותו אל תסתנוורו מהרעש והצלצולים, תבדקו שאכן יש שפע לכולם, שאכן האורחים נהנים ושהסך הכללי מקרין שמחה ואושר בדיוק כמו שטקס חינה צריך להיות.

 

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!