מה אוכלים באירוע חינה

אירועים

הגדרות טקסט

מתכננים בקרוב אירוע חינה? מומלץ לבחור את התפריט שיוגש בקפידה. ישנם כל מיני אירועי חינה המאפיינים עדות שונות ולכן אם תרצו להגיש אוכל מסורתי, ישנן דרכים מצוינות לעשות זאת. יכול להיות שהעדה שלכם כלל אינה חוגגת את אירוע החינה לכן, בחירת התפריט הנכון ממש תלויה באוכל אותו תרצו להגיש. אוכל, כמעט בכל מצב יוצר ומשפיע על אווירת האירוע. דבר אחד מאפיין את כלל אירועי החינות והוא שפע האוכל המוגש.

אם קהל האורחים שלכם שייך לצורך הדוגמה רק לעדה המרוקאית, כלל אין בעיה, פשוט הגישו אוכל מרוקאי. אם קהל האורחים שלכם הוא מעורב, בחרו תפריט שיהיה לשביעות רצונם של כולם. אירועי חינות, בייחוד חינות מרוקאיות מציעות כחלק מהחגיגה גם שוק מרוקאי המלא בכל טוב. השוק כולל מגוון של פיצוחים, שקדים ופרות יבשים המלווים את כל מהלך הערב. תפריט האוכל הוא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר באירוע ויש לו השפעה רבה, בדיוק כפי שיש לתלבושות המפוארות, למוזיקה וכמובן לעיצוב החלל.

מאכלים של עדות שונות

ובכן, כמו שהתחלתי לציין, עדות שונות חוגגות אירועי חינה. לכל עדה יש את המאפיינים המסורתיים משלה וכמובן האוכל הוא חלק אינטגרלי וחשוב במיוחד. הנה כמה סוגים שונים של אוכל המאפיין עדות שונות:

  1. חינה מרוקאית: בחינה מרוקאית פעמים רבות תוכלו למצוא למנה ראשונה מגוון סלטים שונים חריפים. בין הסלטים נמצא סלטי חצילים, גזר, מטבוחה ועוד. למנה השנייה יגישו עוד ממאפייני העדה, מאכלים כמו דג חריימה חריף, מרקים, קוסקוס, קציצות ותבשילים מסורתיים. למנה אחרונה נמצא עוגות ספינג', מופלטות וכמובן מתוקים עדתיים נוספים.
  2. חינה עיראקית: החינה העיראקית בדיוק כמו החינה המרוקאית תגיש מאכלים המאפיינים את העדה. למנות ראשונות נמצא מגוון סלטים הכוללים סלט עגבניות מרענן, לפת ולוביה. למנות עיקריות כמובן שנוכל למצוא את הקובה העירקית המפורסמת, טבית, אורז עירקי, קציצות בשר ועוד. למנות אחרונות נוכל למצוא מעמולים מתוקים ופריכים, בקלאווה ועוד.
  3. חינה הודית: האוכל ההודי מאופיין בתיבול של תבלינים חזקים במיוחד הכוללים כורכום, כמון, קארי , הל, ציפורן ובעיקר הרבה חריף. המטבח ההודי נחשב למגוון ולכן למנות ראשונות נמצא מגוון מרקים המשלבים קארי, חלב קוקוס וסוגים שונים של קטניות. למנה עיקרית נמצא סוגים שונים של עוף בתבלינים מסורתיים, אורז הודי ותבשילים חריפים. למנה אחרונה נמצא מגוון מאכלים אשר ביניהם הוא הגולאב ג'אם(כדורי בצק מתוקים), צ'אי ועוד.

מה בתפריט שלכם

לסיכום, כל זוג שחוגג אירוע חינה יכול להחליט על התפריט שמוצא חן בעיניו. לרוב זוגות שמוצאם הוא צפון אפריקאי יציעו תפריט המאפיין את העדה. כיום ניתן לייצר תפריטים של אוכל מסורתי עם טוויסט מודרני כך שהוא באמת יצליח להתאים לכלל האורחים המוזמנים לאירוע. אירוע חינה הוא פשוט תאווה לפה וחגיגה לעיניים. ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לחברת הפקה ותיקה שעובדת עם חברות קייטרינג ותערוך לכם אירוע יוקרתי ובלתי נשכח.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!