מרוב דובים קשה לעשות חישובים

ניהול העסק

הגדרות טקסט

אין כיום עסק שאינו מתנהל עם קופה ממוחשבת. הדרך הנכונה, המהירה והיעילה ביותר היא התנהלות עם קופה ממוחשבת. היתרון הגדול הוא שהחומרה עליה מתבססת הקופה היא מחשב לכל דבר ולכן התוכנה עצמה ניתנת לפיתוח והתאמה בהתאמה מרבית לסוג העסק למשל תונה ייעודית עבור חנויות מזון תהיה שונה מקופה ממוחשבת למכירת צמחים במשתלה.

אבל בסופו של יום התוצאה הסופית היא אחת, המוצר עובר ללקוח ואנחנו מקבלים עבור המוצר שמכרנו כסף, כך למעשה נתנו שירות ללקוח. אולם לא כל לקוח הוא כמו לקוח אחר, יהיו כאל ו שירצו לקבל עוד מידע על הפריט ואם לנו כמוכרים או קופאים אין לנו את המידע הזה סביר להניח כי הלקוח ירצה אותו ואולי יקבל אותו במקום אחר.

מי הקופה הממוחשבת בשבילי?

אכן הבחירה אינה פשוטה, כאמור החומרה היא כמעט אותו דבר אצל כל הקופות אבל התוכנה היא זו שנבדלת בין אחד לשני וכאן נשאלת השאלה מי התוכנה המתאימה ביותר לעסק שלנו, אין נדע מה צריך, מה מיותר ומה נצטרך בעתיד?, אלו שאלות שסביר להניח כי אתם לא תוכלו לענות עליהן או שהתשובות שלכם יהיו חלקיות, על מנת להבין איזו קופה ממוחשבת באמת מתאימה אתם צריכים להתייעץ עם בעל מקצוע. הנציג של אותה חברה שתבחרו חייב להבין בעסק שלכם, הוא צריך לדעת מה קופה ממוחשבת בעסק כמו שלכם צריכה לעשות, על אילו דברים תיתן מענה.  לרוב חברות התוכנה יתנו לכם להתנסות בצורה ובדרך של תפעול התוכנה, הבדיקה האמיתית היא על ידי יצירת הדמיה קרובה ככל האפשר למציאות. רק כך תבינו עד כמה תוכנת הקופה הממוחשבת מתאימה לאופי העסק שלכם.

סוגי הקופות לעסק

יש מגוון גדול של סוגי קופות לעסק כאשר לרוב אנו נפגוש את הAIO  זו קופה ממוחשבת שהכול כלול בה, גם המדפסת, גם המסך, גם המקלדת וכדומה, יש לקופות אלו יתרון בכך שהן נוחות למדי אולם לא תמיד אלו קופות מתאימות, לעיתים תהיה עדיפות לקופה ממוחשבת שהמדפסת רחוקה ממנה לדוגמה בדלפק מכירות במסעדה או בר, שם החשבון מול הלקוח נעשה וההזמנה מודפסת במטבחון. סוג קופה נוספת היא העמדה הניידת, מעין מסופן ידני שאיתו סולקים כרטיסי אשראי, את המידע שצברתם בו פורקים לעמדה אחרת , עמדת קופה ממוחשבת ראשית, כך למשל יום מכירות בחוף הים אינו מחייב תשתיות של חשמל או מים פשוט המוכר עובר עם מסופון ידני. לקופות שאינן משולבות יש יתרונות משלהן, ניתן לחבר אליהם אביזרים רבים ומגוונים כגון קורא ברקוד, משקל אלקטרוני, מספר מדפסות, מסך מגע ועוד. שוגים לחשוב כי היתרון הבולט בקופה ממוחשבת שאינה משולבת היא שבעת תקלה ניתן בקלות להחליף את האלמנט התקול אולם קופות משולבות מעבר להיותן קטנות יותר נבנו בצורה כזו שניתן לשלוף את החלק התקול בקלות ומהירות ולהחליפו בחדש, הבעיה היא שקופה משולבת כולה נתקעת אם צריך לטפל ברכיב מסוים ואילו בקופה ממוחשבת בחלקים כל חלק הינו בעייתי בפני עצמו.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!