פיצרייה רחובות, הרבה יותר מבצק עם רסק עגבניות

אוכל ומתכונים

הגדרות טקסט

אם הייתם אומרים ל"יהושוע חנקין" וקבוצת העולים מפולין בשנת 1890 כי הם עתידים להתהלך בדרכי העיר רחובות וליהנות ממגוון של תרבויות, סגנונות חיים ומאכלים מגוונים סביר שהיו אומרים עליכם כי אתם " משוגעים".

רחובות בעברה הכילה פרדסים רבים אולם כיום כמעט ולא תמצאו פרדס מכיוון שבנייה רבה וחדשה השתלטה עליה. יחד עם זאת מגוון הטעמים המיוחד והעובדה שהמכון המפורסם על שם וייצמן ממוקם בעיר הופכים את רחובות לעיר ידועה ומוכרת. ניתן לראות שלל חנויות שביניהם תבלוט פיצרייה רחובות. חשוב לדעת כי פיצרייה רחובות היא הרבה יותר מרסק עגבניות, למעשה הרבה יותר מכך. שלל הסגנונות להכנת פיצות עצום וכולל החל מפיצה רגילה על בסיס רסק וגבינה ועד לשילובים כמו אננס, אנשובי ועוד.

המקורות של הפיצה

הפיצה החלה את דרכה כמאכל עממי של פשוטי העם וכללה בצק דקיק שעליו נמרח רסק עגבניות. מאז ועד היום פיצה היא מאכל שקיים בכל מדינה ומקום, ללא הבדלי דת, גזע ומין. פיצה רחובות מהווה אבן דרך בתהליך ההתפתחות הכללי של העיר וכיום נוכל למצוא פיצרייה רחובות בעלת טעם טוב ממש על שפת הדרך. מגוון הסוגים הינו עשיר ביותר ומאפשר לכל אחד להתאים את הטעם שלו לצרכים שלו ואפילו ניתן לאכול פיצה ללא גלוטן שמתאימה לאנשים שיש להם רגישות לגלוטן. כפי שצייו מגוון הפיצות כולל טעמים מגוונים כאשר הטעם הבסיסי המוכר הינו בצק פיצה שעליו יש רסק או רוטב וממעל מפזרים פירורי גבינה. לכל אחד ממרכיבי הבסיסי האלו יש שדרוגים ועדכונים שיוצרים את הסגנונות השונים של הפיצות. אולם יהיו לא מעט שיגידו כי פיצרייה רחובות שמגישה פיצה בסיסית טובה היא זו שתהיה מועדפת עליהם. ננסה להכיר את הבסיסי לפיצה טובה ואת התוספות השונות.

היסודות שמרכיבים את הפיצה

המתכון הבסיסי לפיצה מכל סוג יהיה תמיד מורכב מבצק שמרים אולם לבצק יש עוביים שונים שמבדילים אותו בין המאפיות השונות, הבצק המקורי הוא בצק דקיק ביותר אולם כאשר הגיע הפיצה למערב היא השתנתה והבצק הפך להיות עבה יותר. על הבצק מורחים את רוטב הפיצה. הרוטב בבסיס שלו הוא רוטב עגבניות שגם הוא מכיל מרכיבים שונים ותבלינים שגורמים לו לקבל את הטעם הייחודי לכל אופה. יש סוג פיצה שנקרא פיצה לבנה והיא אינה כוללת רוטב אולם פיצרייה רחובות לרוב מכינה את הפיצות לפי הסטנדרטים המקובלים שהם בצק, עליו רוטב פיצה וממעל גבינה. לגבינה יש חשיבות רבה במיוחד בפיצרייה רחובות, ככל שהגבינה איכותית יותר כך נחשבת הפיצה לטובה יותר, ואכן פיצרייה רחובות ידועה ומוכרת במגוון הטעמים שכוללים רק את המרכיבים האיכותיים והטובים. כיום אם אתם רוצים לאכול טוב וטעים פיצרייה רחובות ללא ספק המקום שבו תגלו את האיכות, הטעם וכמובן את המקומות הטובים ביותר לאכילת פיצה.