החורף בעיצומו ופרגולות חייבות בדיקה

פרגולות

הגדרות טקסט

פרגולות הן הפתרון המושלם עבורנו למנוע מהשמש בקיץ לקפוח על ראשינו ובחורף להישאר יבשים גם כאשר יורד גשם. יש סוגים שונים של פרגולות כאשר ההבדלים הבולטים ביניהם הם חומרי הגלם מהם נבנו הפרגולות, הנפוצות ביותר הן אלו העשויות עץ או אלומיניום. את הבחירה בין חומרי הגלם השונים מבצעים משיקולים שונים כאשר הבולט שבהם בדרך כלל הוא העלות הראשונית.

לרוב כאשר יש התלבטות בין סוגי הפרגולות השונות היא מתבססת על העלויות. כאן חשוב לציין כי ללא ספק העלות הראשונית של הקמת פרגולה מאלומיניום היא גבוהה יותר מאשר בנייה בעץ אך צריך להביט לטווח רחוק קדימה כי אז נגלה כי העלות היקרה באמת היא עלות העץ ולא האלומיניום. פרגולות באשר הן חייבות לעבור בדיקה תקופתית, הבדיקה מאפשרת לנו לשמור על קירוי תקין ובטיחותי. אולם יחד עם זאת יש פרגולות שחייבות בדיקה יסודית ותקופתית ויש כאלו בעלות כושר הישרדות ארוך יותר ואין צורך בבדיקות בתדירות גבוהה.

עץ, אלומיניום ומה שביניהם

כאמור ישנם 2 סוגים עיקריים של פרגולות וההבדל ביניהם הוא חומר הגלם מהם הן עשויות. ההבדל בין העץ לאלומיניום די משמעותי, לאלו שרוצים ואוהבים את המראה הכפרי האוטנטי יתאימו פרגולות מעץ שמחירם יחסית נמוך יותר מאלומיניום אולם יחד עם זאת גם הטיפול התקופתי, הצביעה מחדש והחיטוי נגד מזיקים כלולים בשימור שיש לעשות, לעומת זאת פרגולות אלומיניום בעלות מראה מרשים וניתן לקבלן במגוון רחב של צבעים וטקסטורות גימור, היתרון העצום של פרגולות אלומיניום על עץ בא לידי ביטוי בהתקנה חד פעמית וזהו! אין צורך בשימור, אין צורך בטיפול או בכל דבר אחר. האלומיניום עמיד מאוד לאורך שנים ללא חשש מבלאי, איבוד יציבות או בעיות באיטום. אומנם המחיר הינו יקר יותר מהעץ אך בראיה לטווח רחוק ולאורך זמן אנו מבינים כי העץ הינו מחייב טיפול, שימור, צביעה וחיזוק בכל עונה או חילופי טמפרטורת לעומת זאת האלומיניום עמיד בטמפרטורות קיצוניות, הוא קל משקל ואת הצביעה מבצעים בתנור, זו הסיבה לעמידות הגבוהה בשינויי מזג אוויר וחילופי עונות.

איך תבחרו את מתקין הפרגולות שלכם?

בקלות, בררו, קבלו חוות דעת ושאלו ללא חשש לקוחות קודמים, גם לאחר שביררת מומלץ כי תגיעו לבקר ולראות במו עיניכם את אותה פרגולה שהותקנה, זכרו לבקש לראות לקוחות ישנים וחדשים, רק כך תוכלו לדעת אם אותו בעל מקצוע יתן לכם שירות גם אחרי ההתקנה. חשוב גם לוודא מה כוללת האחריות ולאיזה תקופה היא ניתנת, כך לא תופתעו לגלות שמבקשים תשלום על פעולות כאלו ואחרות. חשוב לזכור כי פרגולות מעץ אמנם יפות יותר אך כדי לשמר את היופי שלהם יש צורך בתחזוקה מתמדת, לעומת זאת פרגולות אלומיניום כיום הן יפות, איכותיות ולא צריכות טיפול או תחזוקה למשך שנים רבות וארוכות ולכן אם תעשו חישוב פשוט תבינו כי האלומיניום משתלם בעשרות מונים.