עוד במדור

מבין שיטות החימום השונות סולר להסקה הפך להיות נפוץ יותר מכולם וזאת מסיבות רבות. יש יתרונות רבים לשימוש עם סולר לחימום. ראשית דבר נבין כי הסולר הוא למעשה תוצר לוואי של תהליך זיקוק הנפט. בעבר כל מנוע היה מתודלק על ידי דלק אולם כאשר גילו כי גם הסולר יכול לשמש כדלק להנעת מנועים ועם יתרון בולט על הבנזין שהוא אינו מתלקח העבירו את הכלים הכבדים, משאיות, טנקים ועוד לצריכת סולר על מנת להגן עליהם מפני התלקחות. על מנת להבין למה ומדוע ההמלצה הגורפת היא להשתמש בסולר לחימום על פני חשמל נבין אין הסולר משתלב בחיינו ומה הם השימושים השונים הנעשים איתו. 

הכל על סולר להסקה וקצת יותר

כולם מדברים על סולר לחימום או נפט להסקה אך מה הוא באמת אותו סוג של דלק? למה עדיף לבחור בסולר על פני חימום עם מזגן או למלא מיכל סולר ברכב במקום בנזין? ננסה לענות על קצה המזלג כאן בהמשך. ראשית דבר עלינו לדעת כי סולר הינו תוצר לוואי הנוצר תוך כדי תהליך הזיקוק של הנפט, כאשר גילו שניתן להשתמש בסולר למטרות שונות כגון הנעת רכבים וחימום התחילו לייצר כלי רכב המונעים על ידי סולר תחבורה ומתקני חימום הפועלים על סולר לחימום. על מנת לגרום לבעירה איטית היו מערבבים בסלר גופרית לצורך יצירת סמיכות אולם כאשר התברר כי הגופרית מזיקה לסביבה החלו להשתמש בתוספים אחרים ידידותיים לסביבה. כיום סולר לחימום ידידותי יותר ובטוח יותר לשימוש למטרות חימום והסקה ולכן אין חשש להשתמש בו בקמין ביתי. השימוש הביתי הוא הגרסה המצומצמת של שימוש בסולר לעומת התעשייה שבה סולר משמש להנעת כלי רכב, משאיות ומכונות תעשייתיות כבדות, הסיבה לשימוש בסולר בתעשיה היא העלות הנמוכה יותר והבטיחות. כפי שציינו בנזין מתלקח ואילו סולר לא. אך היתרון האמיתי בא לידי ביטוי ללא ספק כאשר משתמשים עם סולר לחימום ולא עם חשמל וזאת מהסיבה שבמקרים רבים השימוש בחימום והסקה נעשה כאשר קר, הקור ללא ספק הוא בחורף ובחורף יש לא אחת הפסקות חשמל ואם יש לכם קמין הפועל על נפט לחימום או סולר לחימום הרי שהפסקת החשמל לא תמנע מיכם להמשיך ולהתחמם.

מעבר לכלי רכב וחימום בתים עם סולר

אמנם הפתרון היעיל והאידיאלי מבחינת עלויות ויעילות הוא שימוש בסולר, בין אם זה לתחבורה או סולר לחימום. יש דרכים נוספות בהם משתמשים עם סולר לחימום והסקה מעבר לקמין הביתי. כיום מערכות חימום תת רצפתיות משתמשות בסולר לחימום על מנת להפעיל מערכות הסקה ביתיות או מרכזיות בבניינים ומפעלים. רבים בחרו להגדיל את השימוש בסולר לחימום מסיבות רבות כאשר הבולטת שבהן היא עליית מחירי החשמל המתמדת שהפכה את 4 - 5 חודשי החורף ליקרים מאוד והפתרון של חימום על ידי קמין ביתי הפך להיות אידיאלי ובעל העלות הנמוכה ביותר. מה גם ששימוש בסולר לא מושפע מהפסקות חשמל כמו למשל חימום על ידי מזגן. בנוסף החימום על ידי מערכות הסקה הפועלות על סולר מאפשרות לחמם שטחים רחבים וגדולים יותר בעלות נמוכה יותר בהשוואה לכל שיטת חימום אחרת הפועלת על חשמל.

ענף האודיו-ווידאו של היום הוא בעל השפעה גדולה בהרבה מבעבר. כיום, בעקבות הקדמה הטכנולוגית, למתקני תלייה למסכי הטלוויזיה שלנו ישנם יתרונות שלפני שנים רבות פשוט לא התאפשרו לנו. אם בעבר המסך היה מוצב על שולחן או על שידת טלוויזיה, הוא לא יכל להעניק לנו את האפשרות לשלוט בזווית הנוחה ביותר עבורנו לצפייה. בעבר(הרחוק) מסכים היו מכשירים מאוד מסיביים וככל שהמסך היה בעל אינץ' גבוה יותר, כך הוא היה כבד יותר.

לא כל אחד זוכה להחזיק מעמד שולחני לטלויזיה, ואלו שכן יהנו ממתקן נהדר שנראה מעולה וגם עושה עבודה שתשרת אתכם נאמנה. מעמד שולחני יכול בהחלט לשנות עבורכם את כל חווית הצפייה בטלויזיה.

כמילות השיר " בית עם גינה, חום ואהבה...." גינה צמודה לבית שלנו או אפילו במרפסת ולאחרונה גם על גגות הבניינים היא אחד התוספים יקרי הערך שיכולים להיות, עיצוב גינות נכון מאפשר לנו ליצור בגינה שלנו את פנינת החן, את הנופש הרגוע ואת הבילוי המשפחתי.

בשנים האחרונות פרגולות אלומיניום הולכות וצוברות תאוצה הרבה מבעבר. פרגולה מעניקה לחצר ולכל שטח פרטי הזקוק להצללה הרבה מעבר להצללה טובה. התקנת פרגולה הופכת את השטח למעין חדר אינטימי הנמצא בשטח חיצוני, ניתן לערוך אירועים שונים ומפגשים משפחתיים תחת הפרגולה ולנצל את ימי הקיץ(או החורף) במלואם. כיום ניתן לעצב פרגולות בהזמנה אישית בהתאם לסגנון המבוקש על פי כל לקוח ולקוחה.

פרגולות מציעות פתרון הצללה מסוגנן ואסתטי שצובר יותר ויותר פופולריות בשנים האחרונות. פתרונות הצללה אלו יעילים במיוחד עבור ארצות בהן האקלים הוא חם מאוד ואזורים ושטחים רבים זקוקים לפתרון הצללה איכותי ועמיד. אלומיניום הוא אחד החומרים המוצלחים ביותר עקב מאפייניו המתאימים דווקא לאזורים אקלים אלו ולכן הוא צובר תאוצה רבה.

פרגולות מאלומיניום נחשבות בשנים האחרונות לפתרון ההצללה המתקדם והמשתלם ביותר. לפרגולה מאלומיניום מאפיינים נהדרים ואף יוצאי דופן ההופכים אותה למובילה בענף. מחפשים להזמין קרוי איכותי ועמיד למרפסת שלכם? עם פרגולות אלומיניום תשיגו לא רק הגנה והצללה איכותית אלא, תשיגו גם שדרוג מרענן ומודרני לחצר הביתית שלכם. פרגולות אלומיניום מייצרים בעיבוד ועיצוב המתאים באופן מדויק לכל מבנה או שטח.

סולר לגנרטורים הינו דלק, שמניע את הגנרטור על ידי בנזין, ולגרום לו לעבוד ולהפיק חשמל במשך שעות רצופות. הוא יפיק זרם חשמלי ברמה גבוהה והנוזל יספיק לכמות המוצרכת. סולר לגנרטורים נמצא בתוך גנרטור שאיתו תיווצר התוצאה של הפקת החשמל. הסולר והגנרטור יצילו אותנו מפני מצבים שבהם לא יהיה לנו חשמל, גם אם זה במצב בו אספקת החשמל אינה יציבה, וגם נמוכה. כל סוג גנרטור מתאים לכמות צריכת חשמל שונה. הגנרטור נפוץ בקרב מפעלים, חדרי ניתוח, מעליות, מטיילים, וכל מקום אחר בו יש ביקוש וצורך מיידי בגנרטור בין אם לעבודה שוטפת או כגיבוי חירום. הגנרטור מביא את הפתרון המהיר המיידי והטוב ביותר בצורה המקצועית ביותר. בטרם בחירת הגנרטור, יש להתייעץ עם על מקצוע או אחד שמבין בתחום החשמל והגנרטורים כדי לדעת איזה גנרטור לבחור תוך התחשבות בעומסי העבודה הנדרשים והייעוד הסופי. 

מהם סוגי הגנרטורים הקיימים?

קיימים שני סוגי גנרטורים עיקריים ונפוצים , וכל אחד צריך להתאים לפי הצרכים ולפי העבודה הספציפית שלכם. ניתן לחלק את הגנרטורים ל 2 קבוצות עיקריות, אלו הפועלים על סולר לגנרטורים ואלו הפועלים על בנזין, שניהם בעלי תוצאה דומה והיא אספקת חשמל כאין חשמל. אלו הסוגים העיקריים:

גנרטור העובד על בנזין - מייצר חשמל על ידי הפעלת מנוע בנזין, ניתן לסחוב אותו ממקום למקום, מוצר זמין שלא צריך יותר מידי עבודה או הכנות להפעלתו, יש דגמים המותנעים על ידי סטארטר. שימושים עיקריים הם לטיולים, עבודות שטח, הפעלת מכשירים או כלים קטנים יחסית. יתרון נוח לניוד, חיסרון הספקים קטנים ברוב המקרים.

גנרטור הפועל על סולר לגנרטורים - סוג זה של גנרטורים יהיה ברוב המקרים בעל מימדים גדולים וזאת בשל העובדה שאלו גנרטורים המיועדים לתת מענה בעיתות חירום לאורך זמן ובהספקי חשמל גבוהים. גנרטורים הפועלים על סולר לגנרטורים מותקנים בתוך חדרים או חללים ייעודיים עם מערכות אוורור המסייעות לפיזור העשן והאדים הנפלטים. השימוש בגנרטורים אלו יהיה עבור בניני מגורים, אתרי בנייה, מפעלים, חדרי ניתוח, בתי חולים ועוד.

 

איך נבחר גנרטור מתאים?

כפי שציינו גנרטור מאפשר לנו לקבל אספקת חשמל כאשר חסר לנו או שיש לנו הפסקת חשמל, הבדלנו בין 2 סוגי גנרטורים עיקריים כאשר אחד פועל על סולר לגנרטורים והשני על דלק. הבנו כי אם יש לנו צורך באספקת חשמל רציפה ובהספקים גדולים סביר להניח כי נבחר בגנרטורים הפועלים על סולר. לכן בחירת גנרטור תעשה לאחר הגדרת הצרכים שלנו ולאחר הבנה כי ככל שיש לנו יותר כלים להפעלה בו זמנית או שאנו צריכים יותר יציבות ורציפות באספקת החשמל נבחר גנרטור הפועל על סולר ולא על בנזין. יש לקחת בחשבון נתון נוסף שסולר בטיחותי יותר מדלק. דלק נחשב לחומר נפיץ וסולר לא לכן בחירה בגנרטור הפועל על סולר לגנרטורים עדיפה. חשוב להגדיר נכון את הצרכים שלנו לפני החלטה סופית, אם מדובר על צורך שלך אספקת חשמל בחירום למבנים בעלי חשיבות כמו בתי חולים, חדרי ניתוח או בנינים עם מעליות מומלץ לבצע תכנון מערכת חשמל ייעודית להחלפה אוטומטית בין רשת החשמל לרשת הגנרטור, בנוסף חשוב לבצע תוכניות חשמל מדויקות לצורך חישוב הצריכה.

 

מעלית מרהיט היא אחד החידושים המסעירים ביותר בענף האודיו-וידאו. אם מעולם לא שמעתם על המצאה זו ואתם מעוניינים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם או לשנות את מיקומו, אולי תקבלו השראה חדשה. חידוש זה נוצר תוך התפתחותה של הטכנולוגיה בשנים האחרונות המציעה מגוון יתרונות חדש. בעבר מסכי הטלוויזיה היו שוקלים המון ובעלי גוף גדול ומסורבל.

הבית שלנו הינו מעין כרטיס ביקור, ככל שנקפיד לשלב בו אלמנטים מיוחדים ומעניינים כך הוא יצור יותר רושם ויגרום למבקרים ליהנות ואף להתפעל מהבית כולו. יש לא מעט שמשלבים בעיצוב הבית המון אלמנטים, ביניהם משחקי צבע ואור, עציצים ופרטי ריהוט.

מנורות מהוות את אחד האלמנטים המשפיעים ביותר בעיצוב, בין אם זה בעיצוב מנורות המשרד שלנו או עיצוב הבית, או אפילו מנורות הלובי של כניסת בניין מגורים. ככל שמקפידים לבחור נכונה את המנורות כך נוכל להפיק מהם שימוש טוב יותר וארוך טווח.

עיצוב הבית מבדיל אותנו מאחרים, הסיבה לכך היא שכל סגנון או עיצוב למעשה משקפים את בעליו או את העדפותיו העיצוביות. יהיו שיעדיפו עיצוב טכנולוגי חדשני שלרוב מאופיין בגווני הלבן והכסף, יהיו שיעדיפו דווקא את העיצוב הכפרי שלרוב מכיל עץ וצבעי חום שונים.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!