הכותרות המובילות במדור עיצוב פנים

מבין שיטות החימום השונות סולר להסקה הפך להיות נפוץ יותר מכולם וזאת מסיבות רבות. יש יתרונות רבים לשימוש עם סולר לחימום. ראשית דבר נבין כי הסולר הוא למעשה תוצר לוואי של תהליך זיקוק הנפט. בעבר כל מנוע היה מתודלק על ידי דלק אולם כאשר גילו כי גם הסולר יכול לשמש כדלק להנעת מנועים ועם יתרון בולט על הבנזין שהוא אינו מתלקח העבירו את הכלים הכבדים, משאיות, טנקים ועוד לצריכת סולר על מנת להגן עליהם מפני התלקחות. על מנת להבין למה ומדוע ההמלצה הגורפת היא להשתמש בסולר לחימום על פני חשמל נבין אין הסולר משתלב בחיינו ומה הם השימושים השונים הנעשים איתו. 

הכל על סולר להסקה וקצת יותר

כולם מדברים על סולר לחימום או נפט להסקה אך מה הוא באמת אותו סוג של דלק? למה עדיף לבחור בסולר על פני חימום עם מזגן או למלא מיכל סולר ברכב במקום בנזין? ננסה לענות על קצה המזלג כאן בהמשך. ראשית דבר עלינו לדעת כי סולר הינו תוצר לוואי הנוצר תוך כדי תהליך הזיקוק של הנפט, כאשר גילו שניתן להשתמש בסולר למטרות שונות כגון הנעת רכבים וחימום התחילו לייצר כלי רכב המונעים על ידי סולר תחבורה ומתקני חימום הפועלים על סולר לחימום. על מנת לגרום לבעירה איטית היו מערבבים בסלר גופרית לצורך יצירת סמיכות אולם כאשר התברר כי הגופרית מזיקה לסביבה החלו להשתמש בתוספים אחרים ידידותיים לסביבה. כיום סולר לחימום ידידותי יותר ובטוח יותר לשימוש למטרות חימום והסקה ולכן אין חשש להשתמש בו בקמין ביתי. השימוש הביתי הוא הגרסה המצומצמת של שימוש בסולר לעומת התעשייה שבה סולר משמש להנעת כלי רכב, משאיות ומכונות תעשייתיות כבדות, הסיבה לשימוש בסולר בתעשיה היא העלות הנמוכה יותר והבטיחות. כפי שציינו בנזין מתלקח ואילו סולר לא. אך היתרון האמיתי בא לידי ביטוי ללא ספק כאשר משתמשים עם סולר לחימום ולא עם חשמל וזאת מהסיבה שבמקרים רבים השימוש בחימום והסקה נעשה כאשר קר, הקור ללא ספק הוא בחורף ובחורף יש לא אחת הפסקות חשמל ואם יש לכם קמין הפועל על נפט לחימום או סולר לחימום הרי שהפסקת החשמל לא תמנע מיכם להמשיך ולהתחמם.

מעבר לכלי רכב וחימום בתים עם סולר

אמנם הפתרון היעיל והאידיאלי מבחינת עלויות ויעילות הוא שימוש בסולר, בין אם זה לתחבורה או סולר לחימום. יש דרכים נוספות בהם משתמשים עם סולר לחימום והסקה מעבר לקמין הביתי. כיום מערכות חימום תת רצפתיות משתמשות בסולר לחימום על מנת להפעיל מערכות הסקה ביתיות או מרכזיות בבניינים ומפעלים. רבים בחרו להגדיל את השימוש בסולר לחימום מסיבות רבות כאשר הבולטת שבהן היא עליית מחירי החשמל המתמדת שהפכה את 4 - 5 חודשי החורף ליקרים מאוד והפתרון של חימום על ידי קמין ביתי הפך להיות אידיאלי ובעל העלות הנמוכה ביותר. מה גם ששימוש בסולר לא מושפע מהפסקות חשמל כמו למשל חימום על ידי מזגן. בנוסף החימום על ידי מערכות הסקה הפועלות על סולר מאפשרות לחמם שטחים רחבים וגדולים יותר בעלות נמוכה יותר בהשוואה לכל שיטת חימום אחרת הפועלת על חשמל.

ענף האודיו-ווידאו של היום הוא בעל השפעה גדולה בהרבה מבעבר. כיום, בעקבות הקדמה הטכנולוגית, למתקני תלייה למסכי הטלוויזיה שלנו ישנם יתרונות שלפני שנים רבות פשוט לא התאפשרו לנו. אם בעבר המסך היה מוצב על שולחן או על שידת טלוויזיה, הוא לא יכל להעניק לנו את האפשרות לשלוט בזווית הנוחה ביותר עבורנו לצפייה. בעבר(הרחוק) מסכים היו מכשירים מאוד מסיביים וככל שהמסך היה בעל אינץ' גבוה יותר, כך הוא היה כבד יותר.

לא כל אחד זוכה להחזיק מעמד שולחני לטלויזיה, ואלו שכן יהנו ממתקן נהדר שנראה מעולה וגם עושה עבודה שתשרת אתכם נאמנה. מעמד שולחני יכול בהחלט לשנות עבורכם את כל חווית הצפייה בטלויזיה.

משחקי כדורגל ידועים בתכונתם ליצור ולהדק קשרים בין חברים ומשפחה, במיוחד כאשר אתם צופים במשחקים אצלכם בבית. אולם לא תמיד אפשר ולא תמיד יש מקום בתוך הבית לארח חברים ובמיוחד שמשחק הכדורגל בשיאו. אחד הפתרונות הוא להוציא את מסך הטלוויזיה החוצה ולהתקינו עם חיפוי טלוויזיה על הקיר בחלל המרפסת או החצר.

מאמרים נוספים...

עמוד 1 מתוך 2
הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!