מתכננים שיפוץ או תוספת בנייה? כנראה שאתם צריכים תוכנית אדריכלית

עיצוב פנים

הגדרות טקסט

לא פעם קורה שהבית שלנו כבר לא מתאים לצרכים שלנו, זה יכול להיות כי התרחבנו במשפחה וכבר הבית שלנו אינו מתאים מבחינת חדרים. סביר להניח שבמוקדם או במאוחר אנחנו נרצה או לעבור לבית שמתאים יותר או לתכנן שיפוץ.

אדריכל הוא זה שיעזור לנו לתכנן כראוי את צורת הבית החדש שלנו, בעזרת תוכנית אדריכלית האדריכל משרטט מחדש את מיקום החללים או מוסיף חדשים.

אדריכל מתכנן ובעלי מקצוע מבצעים

ראשית עלינו להבין מה ה הכוונה כאשר אדריכל אומר שיש להכין תוכנית או תוכנית אדריכלית. בתחילה אדריכל מוציא את תוכניות המקור של הבית ובעזרתה מכין שרטוט חדש. הסרטוטים מכילים לרוב סקיצה של התוספות או השינויים שמחליט עליהם האדריכל, חשוב לציין כי ההתייעצות היא עם הלקוח אולם אדריכל בסופו של דבר הוא זה שיודע מה מותר ומה אסור. בתוכנית החדשה אותה יוצר האדריכל משתמשים בסימנים מוסכמים ומסומנים המקומות בהם מתבצעים שינויים כגון מיקום קירות, פתיחה או סגירת חלונות, דלתות וכדומה. התוכנית האדריכלית צריכה להיות מדויקת ומפורטת היא למעשה הכלי דרכו מועברים לבעלי המקצוע השונים את שעליהם לעשות.

יש תוכנית? יש עבודה!

חלק ניכר מעבודת האדריכל היא לבחון את דרישות הלקוח ולתרגם אותם לשרטוטים ותוכניות. לאחר שכבר הוכנה התוכנית היא מכילה למעשה מכלול של שכבות המחלקות את השינויים לפי בעלי מקצוע שונים. לדוגמה בתכנון של הבית יש תכנון של מיקומי נקודות החשמל, אמנם אדריכל לא חייב ואפילו אין צורך שיהיה חשמלאי אולם הוא מציב דרישה כלומר האדריכל מסמן את מיקום נקודת החשמל הרצויה. לאחר מיכן כאשר נבחר בעל מקצוע לטובת עבודות החשמל, אותו חשמלאי מכין שירטוט חשמל על גבי התוכנית של האדריכל. שירטוט החשמל כולל את מיקום ארון החשמל הראשי ואת הנתיבים בהם יועברו חוטי חשמל שבהם הוא עתיד להשתמש.

לסיכום נו מבינים כי אדריכל בעזרת תוכנית אדריכלית יכול לבצע שינויים ולהעביר את השינויים האלו לבעלי המקצוע הרלוונטיים על ידי הכנת תת תוכניות כגון חשמל, מים, אלומיניום, נגרות וכדומה.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!