גן עדן משלנו, עיצוב גינות עם הצמחים הנכונים

עיצוב גינות

הגדרות טקסט

כמילות השיר " בית עם גינה, חום ואהבה...." גינה צמודה לבית שלנו או אפילו במרפסת ולאחרונה גם על גגות הבניינים היא אחד התוספים יקרי הערך שיכולים להיות, עיצוב גינות נכון מאפשר לנו ליצור בגינה שלנו את פנינת החן, את הנופש הרגוע ואת הבילוי המשפחתי.

אולם עם עיצוב גינות מגיעים גם התחייבויות, אין אנו יכולים להביא כמה שתילים או עצים לשתול ולצפות שהכול יקרה מעצמו, אמנם חלק נכבד אכן קורה מעצמו אולם ללא עיצוב גינות נכון גם הטיפוח והטיפול שלנו לא ישרוד.

עיצוב גינות - ההתחלה

כמו כל בנייה אפילו של ארונית נעליים יש צורך בהוראות, ההוראות למעשה הם שירטוט שמיוצר במהלך עיצוב גינות על ידי הגנן או אדריכל נוף, הסקיצה היא החלק העיקרי בעיצוב גינות, אם נשקיע בסקיצה מחשבה כך גם התוצר הסופי יהיה. במקביל לשרטוטים ישנה גם ההשפעה של השטח המיועד, כל שטח יש להתאים עבורו עיצוב שונה, השוני בין השטחים יכול לבוא לידי ביטוי לא רק בגודל אל גם בקימורים והפניות שיש. הגדרת האזורים בשטח הגינה מאפשרים הגדרה מדויקת של מיקום כל אלמנט וכל חפץ, מיקום הפרגולה לדוגמה חייב להיות בהתאם לעיצוב הגינה. חשוב לקחת בחשבון את הרצונות והשטח בפועל כך לא נטעה ונתכנן תוכניות שלא ניתנות לביצוע.

עיצוב גינות - תכנון הצמחייה והנוף

יחד עם תכנון ועיצוב גינות יש לבחור ולהחליט על הצמחייה אותה אנחנו נשתול, עיצוב גינות נכון יאפשר בחירה של צמחים, עצים ושתילים תוך התחשבות בעתיד, הכוונה היא בחירת עץ מסוים ותכנון הגידול שלו - עד כמה יגדל, חשיבה זו תשפיע על הטיפול העתידי בגינה. אנחנו יכולים להשקיע בעיצוב גינות ללא סוף אולם אם בסופו של דבר לא נטפל ונדאג אז הגינה שלנו לא תשרוד. כמו בכל תהליך בנייה גם עיצוב גינות נעשה בשלבים, אם נקפיד על תכנון נכון כך גם הגינה שלנו תהיה לתפארת. יתרון נוסף בעיצוב גינות בשלבים הוא שלעיתים קורים מקרים בהם אנו נאלצים לעצור את העבודה או לצאת להפוגה זאת אומרת שתכנון נכון יאפשר לנו לצאת להפוגות, כלומר אם נתחיל בבניית הפרגולה או המזרקות או המסלעות נוכל לעצור ולהמשיך אחר כך בשתילת הצמחים או השתילים אולם הפוך לא נוכל כי נהרוס את מה שכבר עשינו.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!