בחירת מנורות

תאורה

הגדרות טקסט

מנורות מהוות את אחד האלמנטים המשפיעים ביותר בעיצוב, בין אם זה בעיצוב מנורות המשרד שלנו או עיצוב הבית, או אפילו מנורות הלובי של כניסת בניין מגורים. ככל שמקפידים לבחור נכונה את המנורות כך נוכל להפיק מהם שימוש טוב יותר וארוך טווח.

מנורות משלבות סגנונות שונים של גופי תאורה כגון אהילים מחומרי גלם שונים שעשויים מנייר, פלסטיק, עץ וזכוכית. בעבר הלא רחוק לא היו כך פני הדברים והייתה מגבלה של שימוש בהספקים מסוימים למנורות שונות.

מנורות של פעם

המנורות של פעם היו עשויות מחומרים אחרים אך לא שונים בתכלית מאשר היום, נכון יותר לומר כי כיום ישנו שימוש ביותר סוגים של חומרי גלם מאשר בעבר והסיבה לכך הייתה הנורות. נורות הליבון הנפוצות בעבר היו מתחממות מאוד, ככל שהיה יותר חום כך היה מופק יותר אור ולכן הייתה מגבלה על סוג החומר ממנו יצרו מנורות מחשש לשריפה או התלקחות. אולם הדור החדש של הנורות הביא עימו שינויים רבים. את גופי התאורה של פעם היו לרוב מייצרים ומשווקים עם אזהרת הספק, " השימוש מותר עד XXX וואט " גופי התאורה היו עשויים מחומרים כגון עץ, ברזל או זכוכית, אפילו מחמר או חרסינה. המנורות היו לרוב כבדות ומסורבלות. ההתקנה של גופי התאורה הייתה לרוב מחייבת בחיבורי חוט הארקה על מנת להגן מפני התחשמלות ( כאשר היה מדובר על גופים מברזל ).

מנורות של היום

העידן החדש חולל שינויים רבים בעולם התאורה, נורות חסכוניות ונורות לד תפסו אט אט את מיקומן של נורות הליבון, הטמפרטורה של הנורה ירדה באחוזים רבים ונורות הלד כלל לא מתחממות, החלו לייצר בזכות העובדה שמרכיב החום אינו קיים גופי מחומרי גלם כגון נייר, ניילון, זכוכית דקיקה ופלסטיק, כמות האור המופקת גדלה ויחד איתה גם אורך חיי הנורות. אם נורת ליבון הייתה חיה במשך כ 1500 - 200 שעות הרי שהנורות החסכוניות בעלות אורך חיים של פי כמה יותר ואילו נורות הלד פי 50 יותר מנורות הליבון המוכרות, כך שמעבר לחידוש בחומר הגלם שמהם יוצרים את המנורות קיבלנו בזכות הלדים גם חיסכון גדול בכסף כי אורך החיים גדל, וגם חיסכון בחשמל מכיוון שנורות לד כמעט ולא צורכות חשמל בהשוואה לנרות הליבון.

מה עושים עם גופי תאורה של פעם, היום?

מכיוון שגופי התאורה הישנים היו מיוצרים ומתוכננים לשימוש עם נורות ליבון אז מעבר להיותם מגושמות גם בתי הנורות היו מעוצבים ונבדלים על פי סוגי התבריג השונים. אך נשאלת השאלה מה עושים עם נורות חדשות ומנורות ישנות שאנו אוהבים אותם און את העיצוב שלהן? בזכות נורות הלד שהן קטנות מימדים יצרו גופי תאורה בצורת הנורות המוכרות שלוכן הושחלו הלדים, כך ניתן להבריג גוף תאורה בתוף גוף התאורה שלנו שלמעשה יוצר את ההתאמה בין הלד החדש לנורות החדשות.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!