אלומיניום ועץ התחרות הנצחית של הגדרות

גדרות

הגדרות טקסט

גדר מהווה את הדרך שלנו למנוע מזרים או לא מורשים לגשת לשטח שאותו אנו תוחמים. אולם אין סוג או סגנון אחד שאנו יכולים לומר שהוא האולטימטיבי מבחינות רבות. לרוב אנו נמצא גדרות שבנויות מ 3 חומרי גלם עיקריים, עץ, ברזל ואלומיניום.

הברזל נמצא בשימוש נרחב כמעט כמו העץ, גדר אלומיניום לעומת זאת היה לרוב מותקן במפעלים, מוסדות ומקומות ציבוריים. בשנים האחרונות החלו יותר ויותר להשתמש בגדר אלומיניום גם בבתים ובמקומות פרטיים והסיבה לכך תפורט בהמשך.

היתרונות של גדר אלומיניום

על מנת להבין את יתרונות גדר אלומיניום נבין ראשית מה החלופות שקיימות. הראשונה והנפוצה היא גדר העץ המוכרת ביותר. העץ הינו חומר גלם יחסית זול, קל לעיבוד ובעל נראות מרשימה. העץ משתלב יפה בעיצוב הכללי ומנותן את הרגשת החמימות והכפריות. לעומת זאת יש צורך בביצוע תחזוקה שוטפת כמו הסרת צבע מתקלף או חיטוי נגד מזיקים. וכמובן חידוש הצבע, על מנת לשמור את המראה הכפרי לאורך שנים. לעץ יש עוד בעיה שהוא מושפע משינויי מזג אוויר, הגדר הבאה היא גדר ברזל, גם כאן ישנו שימוש נרחב בבניית גדרות ברזל, היתרון הוא היציבות הגבוהה והיכולת להתקין אותן בגדלים ובאורכים שונים. לברזל יש חסרון אחד בולט והוא הרגישות שלו למים, אם לא נדאג לבצע תחזוקה שוטפת לשימור הצבע סביר להניח כי חלודה תתקוף את הברזל ותגרום לו נזק. גדר אלומיניום מצטיירת כפתרון מושלם למגזר הפרטי מסיבות רבות. האלומיניום הינו חומר גלם קל משקל ועמיד ביותר בשינויי מזג אוויר. בחירה בגדר אלומיניום מאפשרת מצד אחת התקנה קלה ומהירה ועמידות לשנים ארוכות ורבות. את גדר אלומיניום צובעים בשיטה מיוחדת בתנור, שיטה זו על ידי שימוש באבקה אלקטרוסטאטית וחימום בתנור הצבע מתאחה עם האלומיניום לאחד, העמידות והשרידות גודלת בעשרות מונים.

בחירה בגדר אלומיניום, מוצלחת מבחינות רבות

כאשר אנו עומדים לפני בחירת גדר לתיחום תמיד קיימת ההתלבטות לגבי סוג החומר גלם ממנה תיבנה הגדר. כפי שציינו קודם לעץ ולברזל יש את היתרונות שלהם אך יחד עם זאת גם חסרונות רבים, החיסרון הבולט בהם הוא הצורך בטיפול ותחזוקה של הגדרות, אמנם כל עוד נעשה טיפול ותחזוקה שוטפת נוכל ליהנות מהגדרות לשנים רבות אך התחזוקה עצמה גוזלת משאבים כמו זמן וכסף. על כן בניית גדר אלומיניום היא פתרון מושלם שבו מצד אחד אנו מקבלים גדר יפה ואיכותית ומצד שני אין לנו צורך בתחזוקה. האלומיניום כאמור עמיד מאוד והשרידות שלו היא מהגבוהות ביותר, בנוסף כפי שציינו האלומיניום נצבע בתנור ומגוון הצבעים הינו עצום ומאפשר שילוב והתאמה לעיצוב הכללי של הבית. אם נעשה חישוב לגבי עלויות גדר אלומיניום נגלה כי העלות הראשונית היא יחסית גבוהה בהשוואה לעץ או לברזל. אך אם נסכם את התחזוקה הנדרשת לאורך הזמן הרי שגדר אלומיניום לא צריכה תחזוקה כלל ולכן העלות המשוכללת היא נמוכה בהרבה מכל חומר גלם אחר.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!