בחירת רסיבר ביתי האידיאלי עבור הצרכים שלך

בית וגן

הגדרות טקסט

רסיבר הוא המוח של מערך האודיו הביתי שלך, טיפול בהגברה, עיבוד צליל היקפי וקישוריות מרובת מקורות. עם המבחר העצום של היום של דגמי מקלטים המשתרעים על מגוון רחב של מחירים ותכונות, בחירת המתאים עבור המטרות והמרחב שלך יכולה להיות מאתגרת. מאמר זה בוחן כיצד להעריך מקלטים כדי למצוא את הלב המושלם של מערכת השמע הביתית שלך.

הבנת היסודות של רסיבר ביתי

רסיבר ממזג מספר רכיבי מקורות אודיו/וידאו כמו נגני Blu-ray וקונסולות משחקים לרכזת מאוחדת. הם מפעילים רמקולים פסיביים ומעבדים סרטים, מוזיקה ואודיו של משחקים להפעלת סאונד סראונד. מפרטים עיקריים כוללים:

 • הספק - מתבטא בוואט לערוץ, המציין הגברה מקסימלית זמינה לרמקולים מחוברים
 • ערוצים - מספר ערוצי השמע הנפרדים הנתמכים, מ-2 (סטריאו) עד 9 או יותר (עבור מערכות סראונד)
 • קישוריות - כניסות כמו HDMI, אופטי/קואקסיאלי ואפשרויות אלחוטיות לקישור למקורות מדיה
 • פענוח - תמיכה בפורמטים היקפיים כמו Dolby ו-DTS לאודיו סוחף מתוכן מקודד

הרסיברים של היום נעים בין דגמי 2 ערוצים תקציביים מתחת ל-200 דולר ועד אפשרויות יוקרה של 11 ערוצים מעל 3,000 דולר. יותר ערוצים והספק שווים צליל גדול יותר, אך עלות גבוהה יותר. התאם לעצמך ולתקציב שלך רסיבר שעונה על הדרישות והצרכים.

טיפים לבחירת רסיבר ביתי הנכון

עם אפשרויות רבות של מקלטים שמתחרים על הקולנוע הביתי או האזנה למוזיקה, השתמש בטיפים הבאים במהלך תהליך הבחירה שלך:

 1. חשב את עוצמת הרמקול הכוללת - הוסף את הטיפול בהספק המדורג של כל רמקול כדי לאמוד את צרכי המגבר שלך. אפשר לחיץ של 20% לפחות על הסכום המשולב עבור מרווח גחון נרחב.
 2. קישוריות אלחוטית לשקול - Bluetooth ו-WiFi מובנים מספקים הזרמה אלחוטית נוחה ממכשירים ניידים ושירותי מוזיקה. הערך את הצורך שלך באינטגרציה ללא קשרים.
 3. קחו בחשבון את המרחב שלכם - בחללים גדולים יותר, בחרו בהספק גבוה יותר ובערוצים נוספים כדי למלא את החדר מבלי לאמץ את המגבר. הגדרות קטנות יותר דורשות פחות חשמל.
 4. בדוק אפשרויות קלט - ודא שציוד המקור החיוני שלך יכול להתחבר למקלט. HDMI מודרני מטפל באותות שמע ווידאו.
 5. גורם ביעדי הרחבה - אם אתה יכול להוסיף רמקולים מאוחר יותר, בחר רסיבר עם יותר ערוצים ממה שאתה צריך כרגע כדי שיתמוך בצמיחה עתידית.
 6. קרא ביקורות - חקור סקירות מקצועיות של מוצרים לתובנות ביצועים והשוואות איכות בין מותגים ומחירים.
 7. היצמד למותגים הגדולים - סוני, דנון, אונקיו, מרנץ וימאהה מובילות באודיו ביתי. הימנע מדגמי מחוץ למותג פחות מכובדים.

בחירה במקלט הנכון מונעת צווארי בקבוק בביצועי השמע ובקישוריות תוך מתן בסיס למערכת שלך.

שילוב מקורות השמע שלך דרך רסיבר

רסיברים של היום מעבים בצורה נוחה את נגני המדיה המגוונים, פלטפורמות הסטרימינג וקונסולות המשחקים למרכז עצבים אחד. השתמש בכניסות רסיבר כדי לחבר את הרכיבים שלך, ולאחר מכן שלח אודיו/ווידאו מאוחדים לתצוגה ולרמקולים שלך דרך פלט HDMI יחיד.

זה מפשט את הכבלים תוך מתן אפשרות לפענוח צליל היקפי מיושם באופן אחיד בין מכשירים. שלט רסיבר מייעל עוד יותר את השליטה. הגדר כל מקור לפי הצורך באמצעות תפריטי בקרה, ואז פשוט החלף ביניהם.

eARC HDMI חדש יותר מבטל כבלי שמע נוספים בין הטלוויזיה למקלט, ומעביר סאונד דרך כבל ה-HDMI המקשר בין השניים. שילוב חוט יחיד זה הופך את ההגדרה לחלקה.

השגת סאונד סראונד סוחף עם רסיבר איכותי

מקלטים מפענחים אודיו של סרטים ומוזיקה באמצעות פורמטים כמו Dolby Atmos ו-DTS:X כדי ליצור אפקטים רב מימדיים עוטפים. ככל שיש לך רסיבר שתומך ביותר ערוצים, כך תשיג לוקליזציה אינדיבידואלית יותר כאשר שמע סביב החדר.

מקלטים מתקדמים מספקים גם תיקון חדר אוטומטי באמצעות מיקרופונים הכלולים כדי להתאים את פרופיל ההיקפי לחלל האמיתי שלך. הרסיבר המתאים מספק שדרוג מאסיבי בקולנוע ביתי ובמוזיקה.

הרסיבר מחבר את כל המערכת שלך יחד, מרכיבים ועד רמקולים. בחר את שלך בזהירות כדי למקסם את הביצועים ולהימנע מהגבלת חווית האודיו שלך.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!