הכותרות המובילות במדור ביטחון

בשנים האחרונות יותר ויותר משרדים מבינים ומרגישים את הצורך בהתקנת כספת למשרד. יש מגוון סוגים של כספות כאשר לכל אחת יהוד ושימוש שונה. כספת למשרד יכולה לתת לנו מענה עבור חפצים יקרי ערך, מדיה מגנטית, ניירת משרדית ועוד. הכספות נבדלות ביניהם בפרמטרים רבים כאשר הבולט מכולם הוא נושא מנגנון הנעילה, גודל ומשקל, וכמובן תקן. יש צורך להבדיל בין כספת בתקן לבין כספת שאינה בתקן כאשר כספות בתקן הן אלו אשר עברו בדיקות, מבחנים וקיבלו אסמכתא ליכולת שלהם להתמודד בפני פריצה. אולם בדרך כלל כאשר אנו עומדים לבחור כספת למשרד סוג הכספת צריך להיות לאחר שיקול הוא בחינת הדברים שנרצה להגן עליהם. לרוב אם נרצה לשמור על ניירת ומסמכים משרדיים סביר להניח שיקרה הגנה תהיה עם מפני אש ולאו דווקא מפני גניבה. דבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא תדירות השימוש בכספת, יכול שאת הדירות גבוהה יותר נצטרך כספת נגישה יותר בעלת מנגנון נעילה קל יותר לשימוש. דבר אחרון וחשוב לא פחות שיש לקחת בחשבון הוא נושא ההתקנה מכיוון שגם כספת למשרד הטובה ביותר אם אינה מותקנת כראוי יהיה קל מאוד לעקור ולברוח איתה.

 

איך בוחרים כספת למשרד שמתאימה לנו

 הגעתם להחלטה שאתם צריכים כספת למשרד, על מנת לבחור את הכספת המתאימה ביותר עבורכם יש כמה דברים שאתם חייבים להגדיר מראש על מנת שאכן אותה כספת למשרד לשרת אותכם כראוי:

ייעוד – כפי שציינו קודם יהודה כספת יכתיב לנו את סוג הכספת אשר נבחר, כספת למשרד שמיועדת לאחסן ניירת משרדית לרוב תהיה חסינת אש לעומת כספות אחרות בתקן שלא בהכרח חסינות אש.

גודל – גם גודל הכספת מושפע ממה שאנחנו עומדים לשים בתוכה, כספת למשרד המיועדת לאחסון קלסרים צריכה להיות גדולה מספיק לעומת כספת שבה נשמור מעטפות.

ערך – לכל בית עסק יש שיטת עבודה משלו עם בית העסק לדוגמא מתעסק עם פריטים בעלי ערכים גבוהים כמו למשל יהלומים תכשיטים וכדומה סביר להניח שזה יכתיב איזו כספת למשרד נבחר.

התקנה – התקנת כספת היא חשובה כמעט כמו סוג הכספת עצמה הקפדה על התקנה נכונה איכותית ומסיבית תבטיח לעכב את הגנב כמה שיותר מפני עקירת הכספת ובריחה איתה.

 

 לא קונים כספת למשרד בסופר

כמו שאנחנו לא ניגשים לבצע טיפול שיניים אצל פחח רכב כך גם רכישת כספות צריכה להיות אצל מישהי מתמקצע ומומחה לקח. כספת למשרד אין דבר שיש להקל בו ראש ולכן יש חשיבות רבה בבחירת חברה מקצועית בעלת ניסיון, ידע וותק בשיווק מכירה והתקנת כספות. אם גם הגעתם למקום אשר מוכר כספות בעלות תקן חשוב לבחור כספת עם התקן שיתאים לצרכים שלכם. בחירת תקן נמוך מדי אינו טוב עבורכם, בחירת תקן גבוה מידי אינה מזיקה אך תתבטא במחיר כספת למשרד גבוה יותר.

 

כספות למשרד הינן כספות שבהן ניתן לאחסן ציוד יקר ערך, ולהגן על מוצרים יקרים ללבכם מפני נזקים, ידיים זריזות של אחרים, ומפני פגיעות. לרוב במשרדים יש מעטפות כסף, מסמכים, צ'קים ועוד, שגנב ארעי אפילו שליח שמביא משהו יכול לחמוד לעצמו. כספות למשרד הן מוגנות מפני נסיונות פריצה, ומקשות עליהן בזכות הטכנולוגיה המפותחת שלהם. לא אחת יש להן יותר ממנגנון אחד, הן טומנות מלכודות הגנה שמזהות פריצה וננעלות בצורה אוטומטית. יש סוגים שונים של כספות משרדיות הנבדלות ביניהן ברמת ההגנה ולכן יש להתאים את הכספת לפי הצרכים שלכם. רצוי לרכוש כספות בהתאם לצרכים: כספת גדולה, קטנה, עמוקה, צרה, הננעלת על ידי מנעול עם מפתח, קוד, טביעת אצבע וכדומה. רצוי לבחור בחוכמה את סוג נעילת הכספת שלכם בכך שתזכרו בכל פעם איך לפתוח וזה ילך לכם בקלות. חשוב מאוד שתהיה הגנה מלאה על המוצרים. כל כספת נוצרה עם מנגנונים המייחדים אותה. חסינות אש יהיו מיועדות לשמור על טמפרטורה מסוימת בזמן שריפה ולהגן על מסמכים, זיהוי פריצות וכדומה. יש להיעזר בגורם מקצועי על מנת לבחור ולהתאים כספות למשרד, כי לאור הידע המקדים ונסיונו הרב הוא יבחין בצרכים ויתן את דעתו על הכספת עם המחיר הכי טוב עבורכם, עבור המקום הנדרש והמנגנונים הכי טובים עבורכם. 

 

מה ניתן לאחסן בכספות למשרד?

אנשים רבים משתמשים מידי יום עם כספות למשרד כדי לאחסן מוצרים יקרי ערך עבורם רק כדי להרחיק אותם מגורמים מסוימים, ושלא יהיו בהישג ידם של אנשים אחרים. אחסון המוצרים היקרים חשוב מאוד, ולכן הוא צריך להיות כמה שיותר בטוח ומוגן. הבטיחות של הכספות היא ערך עליון ולכן אם כבר רוכשים כספות למשרד תקנו את המיטב של הבטיחות כדי שהמוצרים שלכם יהיו באמת מוגנים ולא סתם נעולים בתוך קופסה. ניתן לאחסן בכספות מפתחות, כסף מזומן שלא הפקידו, ארנקים, כרטיסי אשראי, מסמכים חשובים וכדומה. כל אחד שם דברים בכספת לפי הצרכים שלו ולפי מה שהוא צריך להגן עליו. ובכדי להגן עליו בצורה הטובה ביותר יש לקנות כספות למשרד המתאימות לייעוד ובכדי לדעת למה הכספת המיועדת לכך יש להתייעץ עם בעל מקצוע מיומן בכל הנוגע לדרישות ההגנה מהכספת, אופן ההתקנה, מנגנון נעילה ועוד.

 

היכן ניתן לרכוש כספות למשרד? 

ניתן לרכוש כספות בחנויות המשווקות כספות בלבד וגם אצל מנעולנים. החנות המומלצת הינה חנות שמוכרת אך ורק כספות או חנות מפעל של יצרני כספות. זהו המקום המומלץ וטוב ביותר עבור ההגנה על הרכוש שלכם. לרוב חנות המפעל של חברה לייצור כספות למשרד הינה מבינה יותר בתחום ומקצועית יותר ולכן ההבטחה וההגנה על הרכוש גדולה יותר. יש מגוון רחב של כספות בכל הצורות והגדלים, בכל צורות הנעילה ובכל מנגנוני ההגנה כמו נעילה בעזרת מנעול ומפתח, קוד אלקטרוני מנגנונים ביומטריים העובדים על טביעת אצבע, הגנה מנסיונות פריצה, קוד קומבינציה מכנית ובנוסף כספות עם תקנים מיוחדים כמו חסינות מאש  במטרה להגן על ניירות או כל חומר אחר הנשרף בקלות, ושמירה על טמפרטורה. לסיכום, מומלץ לרכוש כספות המתאימות לצרכים שלכם, ולהיעזר בגורם מקצועי שיעזור לכם בבחירה. 

לכל מי שברשותו כספת, יודע עד כמה למנגנון הנעילה ישנה חשיבות גבוהה במיוחד. אם מנגנון הנעילה של הכספת לא יהיה איכותי ויעיל, הוא לא יצליח לעמוד בפני ניסיונות פריצה שונים והרכוש שלנו עלול להיות בסכנת גנבה. כמו שישנן כספות שונות, כך ישנם סוגי מנגנונים שונים. מנגנונים מעניקים לא רק רמות מיגון שונות אלא גם רמות נוחות שונות בגישה שלנו אל הכספת.

כספות משרדיות בשנים האחרונות הן כבר לא מוצר שאם יופיע במשרד אנשים ירימו גבה. לצערנו פריצות וגנבות הם מעשים שעדין מתרחשים על בסיס יומיומי ובעלי משרדים ועסקים סובלים מניסיונות כאלו. בדיוק עבור מטרה זו מייצרים כספות מיוחדות תחת הקטגוריה כספת משרדית בדיוק כפי שמייצרים כספות תחת הקטגוריה כספת ביתית שמטרתה להגן על רכוש יקר ערך שאנחנו מחזיקים בביתנו.

מאמרים נוספים...

עמוד 1 מתוך 2
הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!