עוד במדור

"אתה רוצה בכיף או לא בכיף?" זאת השאלה העומד בפני הילד שלי כאשר הוא מסרב לבצע משימה או פעולה שנדרשת ממנו. למעשה מדובר בשיטת חינוך ליישום המשימות הנדרשות ממנו בשגרת היום שלו, השיטה דורשת הכנה אצל הילד ואני משתמש בה אצל ילדי מגיל שנה ונהנה מהתוצאות שלה בעיקר בנוהל הבוקר ובנוהל הערב. את ההסברים אני מלווה בדוגמאות של המשימות היום יומיות שהילדים שלי מבצעים מבלי ליצור התנגדות או סירוב לביצוע המשימה. אגב אני חייב לציין שהייתה לי התלבטות עם אורן זך לגבי האם "משימה" זה הביטוי המתאים או "מטלה" יש טיעונים לפה ולפה... בכל מקרה אורן תמיד הכתובת שלי לדברים כאלה ממליץ לכם לעקוב אחרי אורן זך בפייסבוק

על חזון משפחתי כבר שמעתם?

כמה פעמים יצא לכם להיכנס לבית של מישהו ולגלות שתלוי על הקיר מסמך עם החזון והחוקים של המשפחה?

אני מניח שלא הרבה ואפילו נוטה להאמין שעדיין לא פגשתם את זה בכלל. את המושג חזון הורי פגשתי בסדנת הורים מרתקת במיוחד של אורן זך מתמחה בקשב וריכוז.

יש לא מעט דרכים לפרסום דבר האבל אחת מהן היא הדפסת מודעות אבל במודיעין. אמנם יש דרכים דיגיטליות להפצת האהודעה אך רצוי לתלות מודעות אבל משתי סיבות עיקריות:

סיבה 1 - אנו צריכים להבין את את זעקת השבר והיגון של אחרים, להשתתף בצערם, לנחם ולעזור להם בעת הצורך. צריך להבין שזהו נושא כאוב שצריך להבין ולהזדהות איתו. וההודעה על כך מתבקשת

סיבה 2 - העלאת המודעות על המוות של הנפטר. כדי להעלות מודעות זו צריך לפרסם מודעות אבל בכמה דרכים עיקריות: ברשתות החברתיות, בעיתונים, ובמודעות ברחובות העיר בו גר, בשכונה בה גר, במקום עבודתו ועל שערי בתי שכניו.

המודעה צריכה לכלול כמה דברים עיקריים: שם הנפטר, הכתובת בה גר, שעות זמני ניחומים בשבעה, ולעיתים גם חתימת שמות המתאבלים וקרבת המתאבלים לנפטר.

ישנם 4 סוגי נוסחים למודעות אבל עיקריות:

ישנם כמה סוגים עיקריים של הדפסת מודעות אבל במודיעין ובערים אחרות. והן:

סוג 1 - מודעת אבל עם פירוט שמות בני משפחה - כתיבת שמות המתאבלים בתחתית מודעת האבל, כך שהקוראים יבחינו באיזה משפחה מדובר. כאשר שמות המתאבלים רשומים במודעה המודעה נהיית אישית יותר 

סוג 2 - מודעת אבל ללא פירוט בני המשפחה - מדובר במשפחה הרוצה את הפרטיות שלה מבלי ידיעת הציבור יותר מידי. זהו דבר הנוגד את החוק של הפרטיות. דבר זה חודר לפרטיות שלם וחושף מידע מיותר.

סוג 3 - מודעת אבל הכוללת השתתפות המפורסמת על ידי המכרים - מודעה זו כוללת את כל קבוצת מכריו של הנפטר המתאבלים עליו ביחד כקבוצה. 

סוג 4 - מודעת אבל הכוללת השתתפות של חברה עסקית - מודעה הכוללת קבוצת מתאבלים עסקיים כגון עבודתו, חברה בה עבד וכדומה.

כמובן שישנם עוד סוגים ונוסחים אולם אלו 4 הנוסחים העיקריים.

כל אחד מהסוגים האלו, ניתן לפרסם בשלוש דרכים עיקריות:

דרך 1 - פרסום מודעות אבל בעיתונים - יש לשים לב כי פרסום מודעות אבל בעיתונים מפורסם לציבור הרחב וכל אחד יכול להגיע גם אם לא רוצים בנוכחותו.

דרך 2 - פרסום מודעות אבל ברשתות החברתיות - בדומה לפרסום מודעות אבל בעיתונים, יש לקחת בחשבון כי פרסום מודעת אבל ברשתות החברתיות היא מפורסמת לציבור הרחב והיא יכולה להגיע לכל אחד ויכול לקרות מצב שיגיעו אנשים שהנפטר לא הכיר ולא היה לו איתם שום קשר.

דרך 3 -  פרסום מודעות אבל ברחבי העיר - יכול להיות מצב שלא הרבה יגיעו כי לא כולם רואים את המודעות. ואם רוצים שהשבעה תהיה כמה שיותר מצומצמת יש להשתמש בשיטה זו. למרות, שעדיין צריך לקחת בחשבון שעדיין יהיו אנשים ברחוב שלא הכירו את הנפטר ועדיין יבואו אבל זה יהיה בשיעור נמוך יותר מפרסום בעיתונים וברשתות החברתיות. 

ההמלצה שלנו היא

לבצע הדפסת מודעות אבל במודיעין מהסוג המתאים לכם, לפרטיות שלכם, לנוחיות שלכם ולמידת הכוח וההשקעה שאתם רוצים לתת להדפסת המודעה. כמו כן ניתן לפנות אל בעל מקצוע שידפיס את המודעה כך גם שום דבר לא יושמט מהמודעה וגם יוריד מכם את תחושת הלחץ של הדפסת מודעות אבל במודיעין במיוחד שאתם אבלים. יש לשים לב כי כל הנתונים העיקריים האמורים להופיע במודעה אכן מופיעים.

מתכננים בקרוב אירוע חינה? מומלץ לבחור את התפריט שיוגש בקפידה. ישנם כל מיני אירועי חינה המאפיינים עדות שונות ולכן אם תרצו להגיש אוכל מסורתי, ישנן דרכים מצוינות לעשות זאת. יכול להיות שהעדה שלכם כלל אינה חוגגת את אירוע החינה לכן, בחירת התפריט הנכון ממש תלויה באוכל אותו תרצו להגיש. אוכל, כמעט בכל מצב יוצר ומשפיע על אווירת האירוע. דבר אחד מאפיין את כלל אירועי החינות והוא שפע האוכל המוגש.

אמנם הם רק נולדו הקטנטנים אך אין זה אומר שאנחנו צריכים להשקיע פחות. תמיד נוכל להראות להם את הפעם הראשונה שחגגנו להם יום הולדת עם החברים ובני המשפחה. ברית או בריתה הם אירועים המשמחים כל אחד. מה נפלא יותר מאפשר לקבל את פניהם של תינוק או תינוקת חדשים אל פני העולם הזה. אם אתם חושבים לחגוג את האירוע מיד אחרי הלידה וברצונכם לערוך אירוע קצת שובר שגרה ויוצא דופן, יכול להיות שעיצוב בבלונים הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

אחת הסיבות המובילות למוות לצערינו היא אי ספיקת לב, בכלל בעיות לב כמו פרפור חדרים און דום לב הן מהבולטות שגורמות למוות בטוח אלא אם כך נתנו מענה מיידי, מהיא ומקצועי לבעיית הלב. אחד הפתרונות שבשנים האחרונות הפך להיות נפוץ מאוד הוא שימוש בדפיברילטור, דפיברילטור מאפשר לתת לחולה מכת חשמל ולאפס מחדש את קצב הלב שלו.

אחד מגורמי המוות המובילים בעולם הוא דום לב, הסיבות רבות ומגוונות והתוצאה היא תמיד אותה תוצאה אם לא ניתן הטיפול והמענה הנכון ובמהירות רבה, מוות! דום לב למעשה הינו מצב שבו הלב מפסיק לפעום לרוב זו תוצאה של פרפור חדרים או במילים אחרות הפרעה בקצב הלב עקב אי סדרים חשמליים.

ציוד עזרה ראשונה בא למעשה לתת לנו מענה כאשר ישנו מצב חירום רפואי, כמובן שאין הבדל בין תחבושת בתיק ציוד עזרה ראשונה לבין תחבושת שנמצאת במגירה שלנו בשוטף.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!