עוד במדור

"אתה רוצה בכיף או לא בכיף?" זאת השאלה העומד בפני הילד שלי כאשר הוא מסרב לבצע משימה או פעולה שנדרשת ממנו. למעשה מדובר בשיטת חינוך ליישום המשימות הנדרשות ממנו בשגרת היום שלו, השיטה דורשת הכנה אצל הילד ואני משתמש בה אצל ילדי מגיל שנה ונהנה מהתוצאות שלה בעיקר בנוהל הבוקר ובנוהל הערב. את ההסברים אני מלווה בדוגמאות של המשימות היום יומיות שהילדים שלי מבצעים מבלי ליצור התנגדות או סירוב לביצוע המשימה. אגב אני חייב לציין שהייתה לי התלבטות עם אורן זך לגבי האם "משימה" זה הביטוי המתאים או "מטלה" יש טיעונים לפה ולפה... בכל מקרה אורן תמיד הכתובת שלי לדברים כאלה ממליץ לכם לעקוב אחרי אורן זך בפייסבוק

על חזון משפחתי כבר שמעתם?

כמה פעמים יצא לכם להיכנס לבית של מישהו ולגלות שתלוי על הקיר מסמך עם החזון והחוקים של המשפחה?

אני מניח שלא הרבה ואפילו נוטה להאמין שעדיין לא פגשתם את זה בכלל. את המושג חזון הורי פגשתי בסדנת הורים מרתקת במיוחד של אורן זך מתמחה בקשב וריכוז.

מתכננים בקרוב אירוע חינה? מומלץ לבחור את התפריט שיוגש בקפידה. ישנם כל מיני אירועי חינה המאפיינים עדות שונות ולכן אם תרצו להגיש אוכל מסורתי, ישנן דרכים מצוינות לעשות זאת. יכול להיות שהעדה שלכם כלל אינה חוגגת את אירוע החינה לכן, בחירת התפריט הנכון ממש תלויה באוכל אותו תרצו להגיש. אוכל, כמעט בכל מצב יוצר ומשפיע על אווירת האירוע. דבר אחד מאפיין את כלל אירועי החינות והוא שפע האוכל המוגש.

אמנם הם רק נולדו הקטנטנים אך אין זה אומר שאנחנו צריכים להשקיע פחות. תמיד נוכל להראות להם את הפעם הראשונה שחגגנו להם יום הולדת עם החברים ובני המשפחה. ברית או בריתה הם אירועים המשמחים כל אחד. מה נפלא יותר מאפשר לקבל את פניהם של תינוק או תינוקת חדשים אל פני העולם הזה. אם אתם חושבים לחגוג את האירוע מיד אחרי הלידה וברצונכם לערוך אירוע קצת שובר שגרה ויוצא דופן, יכול להיות שעיצוב בבלונים הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

כאשר מדברית על חינה מרוקאית חייבים להבין כמה דברים חשובים שבלעדיהם חינה אינה יכולה להתקיים. מסורת עתיקת יומין זו של יוצאי מרוקו היא חגיגה אחת גדולה ענקית ובלתי מתפשרת שמשקיעים בה מאמץ וזמן רב בתכנונה. החינה הרי נועדה על מנת לשמח ולברך את החתן והכלה כמו שהיו נוהגים לעשות בעבר במרוקו. החתן בעצם נפרד ביום הזה מחיי הרווקות שלו והכלה הולכת יחד עם חברותיה למקווה על מנת להיטהר לקראת חיי הנישואים הקרבים.

אחת הסיבות המובילות למוות לצערינו היא אי ספיקת לב, בכלל בעיות לב כמו פרפור חדרים און דום לב הן מהבולטות שגורמות למוות בטוח אלא אם כך נתנו מענה מיידי, מהיא ומקצועי לבעיית הלב. אחד הפתרונות שבשנים האחרונות הפך להיות נפוץ מאוד הוא שימוש בדפיברילטור, דפיברילטור מאפשר לתת לחולה מכת חשמל ולאפס מחדש את קצב הלב שלו.

אחד מגורמי המוות המובילים בעולם הוא דום לב, הסיבות רבות ומגוונות והתוצאה היא תמיד אותה תוצאה אם לא ניתן הטיפול והמענה הנכון ובמהירות רבה, מוות! דום לב למעשה הינו מצב שבו הלב מפסיק לפעום לרוב זו תוצאה של פרפור חדרים או במילים אחרות הפרעה בקצב הלב עקב אי סדרים חשמליים.

ציוד עזרה ראשונה בא למעשה לתת לנו מענה כאשר ישנו מצב חירום רפואי, כמובן שאין הבדל בין תחבושת בתיק ציוד עזרה ראשונה לבין תחבושת שנמצאת במגירה שלנו בשוטף.

הישארי מעודכנת בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורך את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!