חינה זה יותר מבוץ צבעוני

אירועים

הגדרות טקסט

טקס החינה הינו אחד האירועים המשמעותיים במיוחד עבור החתן והקלה, יש שרואים את טקס החינה כמשמעותי יותר מהחתונה עצמה. הטקס מכיל מרכיבים רבים שרובם בעלי מטרה אחת, לשמר את המסורת, המנהגים ואלמנטים השונים של העדה, לכן יש הבדלים בין טקס חינה מרוקאית לבין טקס תימני או הודי וכדומה.

מבין המרכיבים השונים של טקס החינה יש 2 אלמנטים שמהווים את המשקל הכבד יותר ואלו התלבושות והאיפור. איפור כידוע מחייב בעל מקצוע, אולם לא בהכרח מאפר מקצועי יודע לתת מענה לכל נושא והכוונה היא שגם מאפר מקצועי ביותר שמתמחה באיפור נשים לא בהכרח יודע לעשות איפור לחינה.

המשמעות של איפור ותלבושות לחינה

כמו לכל אלמנט בטקס חינה גם לאיפור יש משמעות רצינית, חשוב מאוד לברור ולבחור היטב את הגוונים הנכונים, גוונים בהירים מידי מן הסתם לא יהיו טובים למי שהיא בהירה מטבעה ואילו גוונים כהים גם לא ישתלבו עם גוון עור כהה, אולם איפור לחינה משקף את המסורת עתיקת היומין של העדה, שימוש בצבעים מקוריים שמספרים את המסורת תמיד יראו ויהיו בעלי יופי ומשמעות אחרת מאשר איפור רגיל וסטנדרטי ולכן על מנת ליצור איפור מתאים לא מספיר ללכת למאפרה אלא יש לבחור מאפרת עם ניסיון באיפור לחינה. במקביל או נכון יתר לומר נוסף על האיפור הדבר הנוסף בעל משמעות כבדת משקל היא התלבושות, טקס מושלם מחייב תלבושות מתאימות, מקוריות שיתנו את  המראה המושלם. תלבושות מתאימות יוצרות את האווירה הנדרשת ויותר מכך, תלבושות לרוב הן המראה של המסורת המקורית, הצבעים משקפים את האמונות והאמרות של העדה ואילךו העיצוב והגזרה גם הם בעלי משמעויות , לדוגמה חבישת חיתול על ראש הכלה בחינה תימנית מסמל פיריון בדיוק כמו שלבישת שמלה אדומה מטרתה למנוע עין הרע.

ארגון חינה מושלמת

כאמור טקס חינה מורכב מכמה אלמנטים בסיסיים כגון התלבושת, האיפור, המאכלים  והעיצוב הכלי, מאוד חשוב לתת דגש על בחירת אלמנטים נכונים, שגיאה בבחירה או בחירה באלמנטים שאינם מתאימים יכולה מצד אחד להחטיא את המטרה ומצד שני אולי אפילו להעליב את האורחים. טקס חינה הינו מראה שמשקפת את המסורת, המנהגים, האוכל וכל מה שהעדה מסמלת לכן יש חשיבות רבה מאוד בעריכת טקס מושלם, יחד עם זאת לא בטוח שכל אחד יכול לערוך טקס מלא ולכן יש צורך בחברת הפקות שתתן את ההגדרות והדרישות לקיום האירוע, החל מבחירת התלבושות ועד לפרטים הקטנים של הטקס עצמו. יש לא מעט חברות שנותנות שירותי חינה בארץ, כולן טובות וכולן עושות את עבודתם במרץ אולם יחד עם זאת על מנת להבטיח את שלמות הטקס ללא פספוסים אתם חייבים לוודא כי החברה שמארגנת את הטקס היא בעלת ניסיון וידע בנושא.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!