מה זה טיפול שורש?

משפחה

הגדרות טקסט

כאבי שיניים הם מסוג הכאבים היותר כואבים, הם לא נותנים לנו מנוח, מפריעים לנו לישון.יש לו מעט סיבות לכאבי שיניים, כאבי שיניים יכולים לנבוע מבעיות שונות כגון דלקות חניכיים דלקות בשורש השן ועוד מגוון דברים. כאשר יש לכם כאב שיניים ואתם מרגישים חוסר נוחות בעת לעיסה, מחילה רגישות לחום או קור של משקאות או מאכלים, השן שינתה את צבעה לכהה יותר סביר להניח שכאבי השיניים שלכם נובעים מבעיה בשורש השן הוא ללא ספק הטיפול הנדרש הוא טיפול שורש. אולם על מנת לקבוע סופית האם באמת הפתרון לכאבי השיניים שיש לכם וביצוע טיפול שורש מומלץ לכם להגיע אל מרפאת השיניים, לבצע בדיקה ולאשר לרופא השיניים להחליט האם באמת נדרש טיפול שורש או שלא.טיפול שורש אינו למעשה טיפול המתבצע בשורש השן, כאשר יש דלקת בשורש השן היא פוגעת בשן וגורמת לה לרגישות, לנפיחות או לשינוי צבע נקודה כאשר רופא השיניים החליט לבצע טיפול שורש למעשה הוא חודר על ידי קידוח לשורש השן הוא מזריק חומרים לצורך טיפול בדלקת בתום הטיפול בדלקת הרופא מבצע סתימה על מנת שלא יחזרו חיידקים או לכלוך אל תוך האזור המטופל. לא אחת לאחר טיפול שורש תצטרכו להתקין כתר על השן וזאת בהנחה שהשן נפגמה או שינתה את צבעה.

 

לא צריך להיבהל אם הרופא החליט על טיפול שורש

הגעתם למרפאה עם כאבי שיניים והרופא אמר שאתם צריכים לבצע טיפול שורש? אין צורך להיבהל! מבין כל טיפולי השיניים ללא ספק טיפול שורש ואחד הטיפולים השכיחים ביותר. מצד אחד זה או טיפול חשוב מאוד מכיוון שבדרך כלל זו הדרך היחידה לטפל בדלקת בשורש השן הוא מאפשר לשמור על שן פגועה. אומנם שמירה על היגיינת הפה, צחצוח שיניים מסודר, ביקורת תקופתית קבועה אצל רופא השיניים, כל אלו יעזרו לכם לזהות בעיה או מחלה בשיניים מבעוד מועד לפני שהיא תחמיר. אומנם יש לא מעט רופא שיניים מקצועיים ומנוסים שיש להם את היכולת ואפשרות לבצע טיפול שורש אך חשוב מאוד לברר לוודא ולבדוק שאכן רופא השיניים שלה אתם ניגשים מכיר את ההליך של ביצוע טיפול שורש על בוריה. 

 

איך לקום ביום שאחרי טיפול שורש?

טיפול שורש כמעט כל טיפול שיניים שמעורב טיפול פולשני כולל גם כאבים. סביר מאוד שביום לאחר הטיפול תרגישו כאבים באזור שבו בוצע טיפול שורש אולם בדרך כלל אלו לא כאבים חזקים מידי ותוכלו לשכך אותם בדרכים קונבנציונליות כגון אופטלגין, אקמול, ועוד כאלו ואחרים. בדרך כלל לאחר החלמה מטיפול שורש מתקינים כתר זירקוניה או כתר חרסינה על השן שטופלה. הסיבה היא שתיפול כגון טיפול שורש בעצם "הורג את השן" הוא במצב כזה השן משכירה, התקנת כתר על השן תשמור על האסתטיקה של הפה.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!