דפיברילטור , מחיר נמוך לערך חיים גבוה

בריאות

הגדרות טקסט

אחד מגורמי המוות המובילים בעולם הוא דום לב, הסיבות רבות ומגוונות והתוצאה היא תמיד אותה תוצאה אם לא ניתן הטיפול והמענה הנכון ובמהירות רבה, מוות! דום לב למעשה הינו מצב שבו הלב מפסיק לפעום לרוב זו תוצאה של פרפור חדרים או במילים אחרות הפרעה בקצב הלב עקב אי סדרים חשמליים.

דפיברילטור  הינו מענה המושלם לכך. כיום כבר מבינים שהצבת דפיברילטור מחיר ההצלחה הינו עצום. ומקומות ציבוריים מחויבים בהצבת מכשיר החייאה ללא התייחסות לדפיברילטור , מחיר או כל דבר אחר, יתרה מכך כיום החוק קובע כי יש חובה להציב דפיברילטור  במקומות ציבוריים.

כיצד פועל דפיברילטור

למעשה אין הבדל באופן הפעולה בין דפיברילטור  מחיר יקר או נמוך ההבדל בא לידי ביטוי בנוחות או קלות ההפעלה אך התוצאה הסופית היא אותה תוצאה גם אם לדפיברילטור  מחיר גבוהה או לדפיברילטור  מחיר נמוך. המטרה היא להביא את קצב הלב לסדר וזאת עושים על יש מתן מכת חשמל או במילים אחרות שוק חשמלי, החשוב הוא שהדפיברילטור  ייתן את מכת החשמל במהירות רבה ובעצמה גבוהה, כך למעשה הלב יפסיק לפעום ומיד יתחיל מחדש. השוק שניתן ללב מאפס את פעולתו על מנת ליצור את הסדר הנכון של הפעימות. וצבי לב מתקדמים גם מזהים הפרכות בקצב הלב ונותנים מכת חשמל על מנת להחסיר את הסדר על כנו. למכשירי דפיברילטור  מחיר שונה  מדגם לדגם שנובע לא אחת לא מהפעולה אלא מהתפאורה שמסביב, אין בדברים אלו לומר כי היא לא חשובה בהחלת התוספות שיש מקלים עלינו את ביצוע מתן העזרה הנדרשת. בין הדגמים השונים נמצא דפיברילטור  דוברי עברית עם הנחיות מלאות שמלוות את נותן העזרה שלב אחר שלב בכל התהליך.

חוק הדפיברילטור  מחיר בעייתי או צורך אמיתי ?

בשנת 2008 אושר סופית חוק הדפיברילטור , החוק קובע כי מקום ציבורי המאכלס 500 איש מחייב שיהיה בו עמדה עם דפיברילטור , מחיר קטן להצלה גדולה. המבנים שנכללים בהגדרה זו הם קניונים, מועדונים, אולמות אירועים, שדות תעופה, מטוסים, ואניות, חדרי מלון עם 250 חדרים ויותר. נשאלת השאלה מדוע עדיין כיום עדיין יש מקומות רבים שאינם ערוכים לתת מענה בחירום או בעת הצורך, מדוע עדיין יש מקומות ציבוריים בהם יש לדפיברילטור  מחיר שעלול לגבות קרבנות בחיים, מבקרים עלולים למצוא את עצמם בטיפול נמרץ במקרה הטוב ובמקרה הרע בעולם הבא. בכל מקרה ההמלצה הגורפת היא לעשות קורס עזרה ראשונה בסיסי לפחות, הקורס מקנה את הידע הבסיסי שבעזרתו לא אחת תוכלו ממש להציל חיים ולהפוך מצב של מוות לחיים, הקורס קצר ובן 4 שעות. לגבי הדפיברילטור  אין צורך בידע קודם או הכשרה מיוחדת מכיוון שהמכשיר מתוכנן בצורה שכל אחד יכול להשתמש ולהפעיל אותו ובדגמים מסוימים יש אפילו הנחיות בעברית.

 

המאמר נכתב על ידי שוורץ שלומי

כותב מאמר אינו רופא והמידע המובא כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לטיפול רפואי

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!