איך צובעים את הרכב בצורה מקצועית

שיפוצים

הגדרות טקסט

צביעת הרכב שלנו בצורה מקצועית היא אכן פעולה שניתן לעשות באופן עצמאי. כאשר אנחנו צובעים את הרכב לבד אנחנו בעצם חוסכים לעצמנו עלות צביעה של בעל מקצוע. חשוב להבין שצביעה כזו לא בהכרח תהיה קלה למי שאינו מקצוען ועל מנת לעשות זאת כמו שצריך, צריך לעקוב אחר מספר שלבים חשובים וזה אפשרי. ישנן שיטות שונות לצביעה מחודשת של רכב אך היום נעסוק בצביעת הרכב באמצעות ספריי צבע.

ישנם המון סוגים שונים של ספריי צבע וגם כאלו פשוטים מאוד. שימו לב שאם כבר החלטתם לצבוע את הרכב בעצמכם, הצבע אותו תרכשו צריך להיות מתאים בדיוק עבור צביעה של פח הרכב. ישנן חברות המייצרות צבע לרכב ברמה הגבוהה ביותר, צבע שיעניק הגנה מלאה לצבע לאורך זמן. ישנם סוגים שונים של צבעים, כאלו המעניקים גימור מט, כאלו המעניקים גימור מבריק ואף כאלה שמשנים את הגוון של הצבע עד שש פעמים שונות. שימו לב היטב להוראות ורק לאחר מכן התחילו במשימה.

שלבים לצביעה נכונה

טרם תחילת הצביעה, פעם נוספת עלינו לוודא שרכשנו צבע לרכב מתאים גם מבחינת החומר(פח הרכב) וגם מבחינת הגוון. הנה השלבים החשובים לצביעה:

  1. הכינו את הרכב: השלב הראשון הוא הכנת הרכב. הכנת הרכב יכולה להיעשות בכמה צורות, תלוי במצב הרכב. אם הרכב מלא במכות ושריטות, יהיה עליכם לצפות אותו בחול מיוחד טרם התחלת הצביעה. אם הוא לא, עליכם רק לנקות אותו מאבק או מכל לכלוך אחר.
  2. סרט הדבקה: לאחר שהרכב נקי, עליכם לסמן את החלקים שתרצו לצבוע באמצעות סרטי הדבקה מיוחדים לצביעת מכוניות. אם את מעוניים לצבוע את כל הרכב, אין צורך להניח סרטי הדבקה מיוחדים. שימו סרט על המקומות עליהם תרצו להגן מפני לכלוך.
  3. צביעה: כאשר הרכב מוכן, פתחו את ספריי הצבע והחזיקו אותו במרחק של לפחות 20 ס"מ מפח הרכב. הזיזו את היד שלכם ימינה ושמאלה על מנת לבצע צביעה אחידה. זוהי הדרך הטובה והנכונה ביותר לצבוע את הרכב. הניחו לרכב להתייבש.
  4. צביעה חוזרת: צביעה חוזרת היא מומלצת על מנת לוודא שאכן כיסיתם הכל וגם בכדי להעניק הגנה כפולה לפח הרכב. חזרו על אותו תהליך בשנית והמתינו לייבוש מלא.
  5. ספריי לכה: יישום ספריי לכה הוא אינו חובה אך הוא ללא ספק יכול להעניק לרכב שכבת הגנה כפולה בתוספת של גימור יפה.

כולם יכולים!

אם נדמה לכם שצביעת הרכב היא מסובכת מדי, ברצוני לומר שכל אחד יכול לבצע את המשימה אם רק יקפיד על רכישת המוצרים הנכונים וביצוע הצביעה לפי השלבים המומלצים. לא בטוחים עדין כיצד יש לעשות זאת? תוכלו לפנות לאיש מקצוע המתמחה במכירה של מוצרים שונים לתעשיית הרכב לקבלת ייעוץ והכוונה. אם כבר החלטתם לבצע זאת בעצמכם, אל תתפשרו והקפידו לבצע את הפעולה לפי הנקודות המומלצות.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!