החורף הגיע, האם כבר דאגתם להזמין נפט לחימום?

נדל"ן

הגדרות טקסט

כמובן ששמתם לב שהחורף כבר כאן ואתם חייבים לדעת כי אחת הדרכים לחימום איכותי ויעיל של הבית היא על ידי נפט לחימום. היתרון של שימוש בנפט על פני שיטות אחרון הוא גדול ביותר והראשון שבהן הוא איכות החימום. אולם מה שרבים לא יודעים הוא שיש נפט לחימום ויש תחליף נפט לחימום, ההבדלים ביניהם הוא מינורי ואנחנו כצרכנים לא נחוש בהבדל אלא רק במחיר, פער המחיר בין נפט לחימום בין תחליף הינו משמעותי וכאשר יש חוסר באספקת נפט לחימום, הספקים השונים עוברים לחלוקת תחליף נפט המתנהל בדיוק אותו דבר מבחינות רבות. חשוב לבצע הזמנת נפט לחימום מבעוד מועד על מנת שלא תגיעו למצב שבו יש מחסור ואז המחירים עולים והאספקה קשה יותר.

ההכנות הנדרשות רגע לפני שמזמינים נפט 

כאשר משתמשים בקמין עם נפט לחימום יש צורך לבצע טיפול ותחזוקה שוטפת על מנת שהקמין ימשיך לעבוד בצורה תקינה. חשוב לדעת שיש טיפול תקופתי הנדרש לביצוע לפני תחילת עונת החימום ויש טיפול שוטף שיש לבצע תוך כדי עבודה עם הקמין. ראשית דבר, ההכנות לפני עונת החורף:

 • ריקון צובר נפט 
  • הקמין פועל על נפט, הנפט נשמר בתוך צובר שנמצא מחוץ לבית, מהצובר יוצא צינור המוביל נפט אל הקמין. כאשר תמה עונת החימום מומלץ לרוקן את שאריות הנפט מהצובר. נפט שנשאר צובר לחות והופך להיות פחות יעיל לחימום, נפט כזה עלול לגרום לסתימות בקמין ולפעולה לא תקינה.
 • בדיקת צנרת
  • כפי שציינו מהצובר עובר צינור המזרים נפט לקמין. הצינור בדרך כלל עשוי נחושת ומוגן בשרוול ייעודי אולם עדיין יש צורך לוודא שהצינור אכן תקין ואין בו פגיעות, כיפופים או נזקים שונים על מנת שבעת ההפעלה הנפט לא ינזל החוצה.
 • ניקוי חלל הקמין
  • הקמין עצמו מותקן בתוך הבית, חשוב מאוד לפני ההפעלה הראשונה בעונה לנקות את החלל הפנימי מפיח שהצטבר, שאריות של אמצעי הדלקה, אפר וכדומה. מומלץ גם לוודא שהצנרת המתחברת את הקמין תקינה ואינה סדוקה או קרועה.
 • בדיקת הארובה
  • מטרת הארובה היא לפלוט החוצה את העשן, פיח וגזים הנפלטים בעת הבעירה, יש חשיבות רבה לתחזוקה וטיפול בארובה על מנת שלא תיסתם.

 

לסיכום ההכנות של קמין לפני החורף

הזמנת נפט לחימום היא פעולה דיי פשוטה אולם חשוב לזכור כי לאחר תקופת המתנה בה לא השתמשתם בקמין שלכם אתם חייבים לטפל ולדאוג לו מסיבות רבות כאשר הבולטות שבהן היא הצורך לשמירה על פעילות תקינה של הקמין מבחינת נזילות, ניקיון ופינוי העשן כלומר הארובה.אם יש לכם ספקות לגבי הקמין שלכם או שאתם לא בדיוק יודעים מה נדרש לעשות על מנת שהוא יעבוד בצורה תקינה כדאי מאוד שתזמינו חברה מקצועית שתיתן לכם שירות לקמין, לא אחת אותה חברה המספקת נפט לחימום היא זו שגם תיתן לכם שירות לתחזוקה.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!