הכותרות המובילות במדור ביקורת מבנים

אין דבר מרגש יותר מלהגיע למעמד שבו יש לכם בית משלכם. זה ממש לא משנה איזה סוג בית זה, זו יכולה להיות דירה בבניין או וילה על חוף הים. עצם ביצוע הרכישה הינו מהלך משמעותי אצל הרבה אנשים. ברוב המקרים אנחנו לא בקיאים בנהלים, בתהליך ובמה שכרוך מעבר לביצוע הרכישה עצמה. אחד הדברים החשובים ביותר הוא לבצע בדק בית לנכס, הבדיקה תיתן לכם את תמונת המצב האמיתי של הבית. בדק בית כולל מגון בדיקות לאיתור ליקויים שכל אחד מהם חייב להיות מטופל. יש כל מיני ליקויים יש ליקויים חמורים שאולי ימנעו מיכם את המשך תהליך הרכישה ויש ליקויים חמורים פחות שניתן לתקן או אפילו להשלים עם קיומם. כל אחד מהליקויים שבדק בית מגלה מדווח בדוח בדק בית מקיף. על הדוח הזה עליכם לשמור מכל משמר מכיוון שאולי תצטרכו אותו בבית משפט לצורך תביעת הקבל או בעל הנכס. יש באופן כללי 2 סוגי בדיקות לנכסים, בדיקה לפני קנייה ובדיקה לאחר קנייה. ם סוגי הנכסים מתחלקים לנכסים חדשים מקבלן לנכסים יד שניה.

 

בדיקות לנכס חדש או לפני קנייה

עומדים לקנות נכס חדש? יש לכם אפשרות לבדוק אותו. תתפלאו כמה פעמים מתגלים לאחר בדק בית ליקויים שיהיו כל כך חמורים עד כדי מניעת העסקה שלכם. לרוב טועים לחשוב כי בית חדש הוא "חדש" אך בפועל דווקא בבתים חדשים קיים סיכוי גבוה יותר להימצאות ליקויים שרק בעזרת בדק בית תוכלו לאתר אותם. הבדיקות לבית כוללות מגוון תחומים, על מנת שניתן יהיה לאתר את כל הליקויים. התחומים הנכללים בבדק בית הם חשמל, אינסטלציה, תשתיות ביוב, ריצוף, נגרות, אלומיניום ועוד. כל אחד מהתחומים נבחן בקפידה על מנת לבחון היטב את הליקויים האפשריים. התוצאות מתחלקות לכמה קטגוריות, הראשונה היא קטגוריית הליקויים החמורים מאוד, אלו ליקויים שעלות התיקון שלהם גבוהה מאוד ולעיתים המלצה תהיה לוותר על רכישת הנכס. ליקויים אחרים חמורים פחות עלולים להיות בעלי עלות בינונית ויתכן כי תסכמו עם בעל הנכס פשרה שתקזז את העלויות האלו מהמחיר הסופי. הסוג השלישי של ליקויי בניה הוא מסוג הליקויים שתצטרכו "לחיות איתם" דוגמאות לליקויים חמורים יכולים לבוא לידי ביטוי בסדקים בקורות יסוד, תקרה ולאורך הקירות, דוגמה לליקוי בר תיקוי הוא בנגרות, אלומיניום ואפילו בעיות ריצוף כמו שיפועים בעייתיים. ליקוי כמו עמוד בפינת החדר ידרוש מכם להשלים איתו ולהתפשר על רכישת ריהוט ייעודי שיוכל להיות מותקן עם אותו עמוד. כל אחד מהליקויים למעט ליקויים ביסודות ובמבנה ניתנים לפתרון או פשרה כספית. חשוב לציין כי אם אתם רוכשים בית חדש מקבלן סביר להניח שרכשתם אותו לפני שהסתיימו העבודות או בכלל התחילו, לכן קבלת המפתח מהקבלן חייבת להיות לאחר שהזמנתם בדק בית לנכס על מנת שתוכלו לאתר את כל הליקויים לפני שאתם נכנסים, כך יהיה קל לכם לתבוע את מה שמגיע לכם מבחינת תיקון הליקויים שתמצאו.

 

בדק בית לנכס יד שנייה או אחרי קנייה

גם כאשר אתם רוכשים בית לא חדש ממולץ לעשות לו בדיקה, למעשה במיוחד אם מדובר על בית יש בניה. בדק בית כאמור מכיל מגוון בדיקות במניפת תחומים גדולה והליקויים שתגלו מצד אחד אולי יוזילו לכם את עלות הרכישה אך במקרים אחרים יצילו אתכם מרכישת נכס בעייתי ועם חיקויים חמורים שהוצאות התיקון שלהם גבוהות מאוד עד כלא כדאיות. כאשר אתם מבצעים את הבדיקות הן דומות לבדיקות ל בית חדש והתוצאות מוגשות לכם בדוח מסודר המכיל את הליקויים לפי רמת חומרתם כולל המלצות לתיקון והערכות שמאי לגבי העלויות.

בית חייב לתת לנו מענה על הצרכים הבסיסיים שלנו, מקום שבטוח להיות בו מבחינה אישית ובריאותית, מקום שראוי למגורים ומקום שיהיה אסטטי ונעים למראה. נכון יש לא מעט סוגים של בתים, חלקם יפים וחלקם יפים יותר אך כל עוד היסודות נשמרים הבית שלנו ישרת אותנו כראוי.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!