בעיות אינסטלציה והטיפול בהן

ביקורת מבנים

הגדרות טקסט

בית חייב לתת לנו מענה על הצרכים הבסיסיים שלנו, מקום שבטוח להיות בו מבחינה אישית ובריאותית, מקום שראוי למגורים ומקום שיהיה אסטטי ונעים למראה. נכון יש לא מעט סוגים של בתים, חלקם יפים וחלקם יפים יותר אך כל עוד היסודות נשמרים הבית שלנו ישרת אותנו כראוי.

ישנם ליקויים שמתגלים בביקורת בדק בית שיוצרים לנו בעיות, חלקם ניתנים לתיקון בקלות יחסית וחלקם עלולים להכניס אותנו להוצאות רבות וגבוהות. אחד מהליקויים הבעייתיים יותר שנבדקים בבדק בית הם ליקויי אינסטלציה, ,אלו בעיות שאם לא מאתרים אותם בזמן או לחילופין מזניחים אותם התוצאות יהיו הרסניות מאוד.

מה הליקויים הנפוצים שנמצאים בבדק בית

ובכן מאוד קשה לשים את האצבע על ליקויים שחוזרים על עצמם אולם ביקורת בדק בית בהחלט מתבצעת בשיטתיות וניתן לשים את האצבע על תופעות שדי חוזרות על עצמן, הראשונה היא שיפועי צנרת, כאשר יש זרימה איטית לכיוון הניקוז או שהכיור מתרוקן באיטיות סביר להניח כי התקנת צנרת הביוב אינה תקינה, את השיפועים לא קל לתקן ולעיתים יש צורך בפירוק אריחים, אם התיקון מתבצע בשנת הבדק יהיה סיכוי שהאריחים שיוחלפו יהיו תואמים אחרת יתכנו שינויים בגוונים דבר שיאלץ אתכם אולי להחליף את רוב הריצוף.  אם לחילופין הזרימה מהירה מידי זה  גם לא טוב והמים גם הם לא יתנקזו כראוי. בעיית צנרת נוספת היא חיזוק מחברי הצנרות, לכל צינור יש מחבר ואם לא מחזקים כראוי את המחברים תיתכן נזילה, הנזילה הזו עלולה לפגוע בארונות, משקופים ואפילו לחלחל תחת הריצוף ולגרום לו נזק. בעיה נוספת היא חיבורים שגויים של צנרת דלוחין.

איתור וטיפול בליקויים

כאמור בדק בית הינו מעין מבחן שעושים למבנה, מבחן זה מאתר ליקויים בתחומים שונים ומגוונים. ביניהם ליקויי חשמל, מים ואינסטלציה. את הליקויים שמוצאים מרכזים בדוח בדק בית אחד מקיף, את הדוח מגישים לבעל הבית שבעזרתו ניתן לבנות לקבלן שבנה את הבית או לבעל הנכס. מחובתו של הקבלן לתקן את הליקויים שנמצאו בתקופת שנת הבדק, במידה והוא מתנער ניתן לפנות לבית המשפט על מנת לתבוע את התיקונים. לרוב את בדק הבית מבצע מהנדס בניין שיש לו ניסיון וותק בנושא, במידה ויש צורך בחוות דעת של מומחה משתפים גם אינסטלאטור במקרים של בעיות מים, איש איטום, או חשמלאי. כל ליקוי שמאותר מגובה במסמכים ותוצאות הבדיקה, כמו כן ניתנים המלצות על אופן הטיפול באותו ליקוי. את האומדן של עלויות התיקון קובע שמאי מקרקעין. הליקויים שנמצאים בבדק בית לרוב גם מחולקים על פי סדר עדיפויות, הסדר מגדיר את הצורך והדחיפות לתיקון של אותם ליקויין, כאשר לרוב במקרים של בית חדש מומלץ לתקן את הכול ללא דופי. חשוב לקבל המלצות על חברת בדק בית שאתם עתידים לשכור את שירותיה.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!