אבטחת טיולים לא מה שחשבתם

טיולים

הגדרות טקסט

אבטחת טיולים לרוב ובטעות נחשבת לליווי של מאבטח בטיול. אולם למעשה אבטחת טיולי היא הרבה ומעבר למאבטח. אבטחת טיולים כוללת בחובה אחריות רבה שיש לקחת בחשבון, למעשה כל מהלך הטיול מתחילתו ועד סופו ואף מרגע תכנונו כרוך ומשולב עם חברה לאבטחת טיולים.

רק בצורה זו תבטיחו לעצמכם טיול מהנה ורגוע מתחילתו ועת סופו. המאבטחים עוברים הכשרה ייעודית לתת מענה במצבי חירום שונים כגון טרור, פיגוע ועזרה ראשונה. כמו כן כל מאבטח ומאבטח עובר באופן סדיר רענונים והכשרות על מנת לשמר את הידע, הכושר וללמוד על חידושים בתחום בנוסף קורס עזרה ראשונה הינו מחייב כל אחד העוסק בתחום אבטחת טיולים.

בחירת חברה לאבטחת טיולים, לא פשוט כמו שזה נשמע

חברה לאבטחת טיולים צריכה לעמוד בסטנדרטים מסוימים, יתרה מכך לא כל חברת אבטחה יכולה בהכרח לתת מענה עבור אבטחת טיול כזה או אחר, ובמיוחד טיול שנתי בבית ספר. לשם כך נדרשות הרשאות והכשרות ייעודיות. מאבטח ייעודי לטיולים הינו בעל הכשרה ייעודית, המסלול אותו עובר המאבטח המיועד אינו דומה למסלול שעובר מאבטח אישים או אפילו שומר בכניסה לקניון. ההבדלים הם משמעותיים עד כדי הקפדה דקדקנית על תכיפות הרענונים וההכשרות אותם עוברים המאבטחים המיועדים וגם אלו שכבר הוכשרו. בחברות גדולות נדרשת בקרה איכותית על כשירות המאבטחים עקב ריבוי רענונים והשתלמויות למאבטחים בתקופות זמן שונות ובמועדים שונים. חברת אבטחת טיולים מנוסה לרוב מנהלת מערכת בקרה בכדי לעמוד בתקנים והדרישות סף לצורך שמירה על הכשירות הנדרשת.

מה כל כך ייחודי באבטחת טיולים?

אבטחת טיולים מטרתה לתת מענה מושלם למטיילים באשר הם, אן הכוונה לטיול רגלי שאנו עושים לקראת ערב או עם המשפחה אלא לטיול קבוצתי שכולל מספר משתתפים, לרוב אלו יהיו קבוצות מאורגנות או בתי ספר שיוצאים לטיול משותף. מאבטחת טיולים למעשה מלווה את הקבוצה מתחילת הטיול כולל נקודות העצירה והלינה (אם יש) ועד תום הטיול. המאבטחים הינם בעלי הכשרה לתת מענה בעת פעילות עוינת או התקפה מגורם חיצוני אחר, וכמובן לתת מענה של עזרה ראשונה בעת הצורך. בנוסף טיולים לחול מאורגנים גם הם שוכרים את שירותי חברות לאבטחת טיולים על מנת להגן על המטיילים ולשמור שישובו בשלום לביתם. בנוסף לאבטחה ולעזרה ראשונה אחראים המאבטחים גם על הסדר והארגון של כלל מהלך הטיול וזאת על מנת להקל באיתור מטיילים שאיחרו או איבדו את הדרך.

לסיכום

השימוש בחברות אבטחת טיולים הוא נרחב בארצנו לכן אין להקל דעת בבחירת החברה שאיתה תרצו לעבוד. מגוון החברות מאפשר השוואה ובדיקת החברה המתאימה לכם ביותר, זיכרו שאת הבחירה שלכם יש לבסס קודם כל על רשיון החברה וכשירות המאבטחים שלה לאחר מכן ניתן לבדוק את יתר הפרמטרים שציינו כאן. מקווים שהצלחנו לעזור לכם באבטחת הטיול הבא שלכם.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!